in

Çankırı’da Kanyonda Mahsur Kalan Köpeği Kurtarmak için Çözüm Yolu Aranıyor

Çankırı’da mahsur kaldığı kanyonda kurtarılmayı bekleyen köpeği kurtarmak için ekipler çözüm üretmeye çalışıyor. Ekipler kurtarma çalışması için, bölgenin kayalık bir bölge olmaması, killi bir yapıya sahip olması ve erozyon riski nedeniyle çözüm üretmekte zorlanıyor.

Çankırı Deve yolu bölgesinde kanyonda 5 gündür mahsur kalan köpek için çalışmalar tekrar başlatıldı. 5 gündür kurtarılmayı bekleyen köpek için dün Çankırı itfaiyesi ve AFAD kurtarma çalışması yapmış ancak olumsuz zemin nedeniyle çalışmalar başarılı olamamıştı. Köpeğin bulunduğu alana ancak helikopter ile ulaşılabileceğini söyleyen ekipler çalışmayı sonlandırmıştı.

5 Gündür Kanyonda Mahsur Kalan Köpek Ölüme Terk Edildi 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bunun üzerine Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu köpeğin kurtarılması için AFAD Müdahale Daire Başkanlığından helikopter talebinde bulundu. Ancak AFAD uzmanlarının bölgede yaptığı inceleme sonucunda köpeğin bulunduğu alana helikopter ile inilmesinin çok riskli olduğu açıklandı. Federasyonun talebi üzerine Çankırı Valiliği de Jandarma Genel Komutanlığına arama kurtarma helikopteri için başvurdu.

52478517 10157027794955789 6809654447191359488 n

Mahsur kalan köpeğin kurtarılması ile ilgili bilgi aldığımız Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Timur Ugan, ekiplerin köpeği kurtarmak için toplantı yaptığını bölgenin toprak yapısı nedeniyle ne aşağı inildiği ne de yukarı çıkılabildiğini belirtti. Ugan ” Ekiplerimiz şu an köpeği kurtarmak için çözüm yolu bulmaya çalışıyor. Maalesef köpeğin bulunduğu alanın toprak yapısı çok yumuşak, basıldığı taktirde kil yapıları ufalanıyor. Bu sebepten aşağı inerek veya yukarı çıkılarak kurtarılamıyor. Dağın zirvesinde bir platform oluşturularak kurtarılması düşünülüyor ancak dağın tepesi de yağış nedeniyle balçık olmuş durumda.”

Yarın sabah tekrar başaltılacak olan kurtarma çalışmalarına  AFAD, Çankırı itfaiyesi Tarım Orman Bakanlığı yetkilileri, AKUT ve Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu temsilcisi katılacak.

52353319 10157027794760789 1956806603504091136 n

Köpeğin bulunduğu yere yiyecek atılmaya çalışılmış ancak başarılı olunamamış.

AKUT Ekibi Çankırı’ya Ulaştı, Çalışmalar Başladı

5 Gündür Kanyonda Mahsur Kalan Köpek Ölüme Terk Edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

muhtaradayi atasehir

Ataşehir İnönü Mahallesi Muhtar Adayından Skandal Vaat

çankırrı köpek

AKUT Ekibi Çankırı’ya Ulaştı, Çalışmalar Başladı