in

Canan Kaftancıoğlu Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezi’ni Ziyaret Etti

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Kadıköy Belediyesi’nin Geçici Hayvan Bakım Merkezi’ni ziyaret etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Kadıköy Belediyesi’nin Geçici Hayvan Bakım Merkezi’ni ziyaret etti. Kaftancıoğlu, “Onlar bir oyuncak, bir eşya değil. Onlar doğum günlerinde, evlilik yıl dönümlerinde hediye edilecek geçici bir heves değil. Satın almayın, sahiplenin” dedi.

Canan Kaftancıoğlu Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezi’ni Ziyaret Etti 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bakım merkezindeki yetkililerden yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Kaftancıoğlu, “Onlar da dünyadaki bütün canlılar gibi yaşama, korunma ve barınma hakları olan canlılar. O yüzden 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde herkese şunu söylemek isterim; satın almayın, lütfen sahiplenin. Siz sahiplendiğinizde onlar sizi öyle bir sahipleniyor ki dünya çok daha güzelleşiyor ve anlam kazanıyor” ifadelerini kullandı.

Canan Kaftancıoğlu Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezi’ni Ziyaret Etti 3

Kaftancıoğlu, doktor olarak mecburi hizmetini gerçekleştirdiği Sivas’ın Suşehri ilçesinde sahiplendiği köpeğini de anlattı. Kaftancıoğlu, “Benim ilk sahiplendiğim köpeğin ismi Sarı’ydı. İlk mecburu hizmet yaptığım yıllarda Sarı, sokakta 20 günlüktü onu bulduğumda. Veteriner hekim arkadaşların ‘Kesinlikle yaşamaz’ dediği ama uzun bir çabayla yaşattığımız, onun da beni sahiplenmesiyle yaşama azmi yüksek bir canlıydı. Benim köpeğimdi Sarı ama ben ona köpek bile diyemiyorum. O, benim yol arkadaşımdı. Ne yazık ki Sarı’yı yıllar sonra bir trafik kazasında kaybettik. Şimdi Sarı’nın eksikliğini doldurmayan ama en az Sarı kadar benimle birlikte olan Rocky var” diye konuştu.

Canan Kaftancıoğlu Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezi’ni Ziyaret Etti 2

Kaynak: Sözcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekrem İmamoğlu İBB Hayvan Aşılama ve Tedavi Ünitesi‘ni Ziyaret Etti öç

Ekrem İmamoğlu İBB Hayvan Aşılama ve Tedavi Ünitesi‘ni Ziyaret Etti

k harfi

K Harfi ile Başlayan Hayvan İsimleri