in

Çanakkale’nin Çan İlçesinde Son Bir Ayda 20’ye Yakın Kedi ve Köpek Öldü

Çanakkale’nin Çan ilçesinde, Nilüfer Yavaş’ın sahiplenip bahçede baktığı 4 köpek, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zehirlenerek öldürüldü. Yavaş bu ölümlerin ilk olmadığını iddia etti.

Olay, 24 Haziran tarihinde İstiklal Mahallesi 27 Evler Sokak’ta meydana geldi. Kasap dükkanlarının bulunduğu mahallede Nilüfer Yavaş’ın 10 yıl önce sahiplenerek, evinin bahçesinde baktığı 4 sokak köpeği, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zehirlendi. Çimlere bırakılan zehirli köfteleri yedikleri öne sürülen köpekler öldü.

Çanakkalenin Çan İlçesinde Son Bir Ayda 20ye Yakın Kedi ve Köpek Öldü2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Birine Aşil ismini verdiği 4 köpeğinin zehirlendiğini söyleyen Nilüfer Yavaş, Çan Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu, suçluların bulunup, cezalandırılmasını istedi.  Yavaş’ın şikayeti üzerine Aşil adlı köpeğin ölüsü, İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından otopsi yapılmak üzere İstanbul Pendik’teki Veterinerlik Araştırma Enstitüsü’ne gönderildi.

Çan’da bir aydır toplam 20-30 köpek ile kedi ölümleri yaşandığını ifade eden Nilüfer Yavaş, “Otopsi sonucunda ne tür bir zehir ile zehirlendiklerinin tespiti yapılacak. Bu zehir türünün tespiti ile resmi kurumlar mı, yoksa kişiler mi yaptı, belli olacak” dedi.

Çanakkalenin Çan İlçesinde Son Bir Ayda 20ye Yakın Kedi ve Köpek Öldü1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Antalyada Köpek Eğitim Aracı İçerisinde Aç Susuz Havasız Bırakılan Köpek Kurtarıldıöç

Antalya’da Köpek Eğitim Aracı İçerisinde Aç, Susuz, Havasız Bırakılan Köpek Kurtarıldı

Artvinde Boğalar Güreşlere Yüzlerce Kilo Yük Taşıtılarak Hazırlanıyoröç

Artvin’de Boğalar Güreşlere, Yüzlerce Kilo Yük Taşıtılarak Hazırlanıyor!