in

Çanakkale’de Katliam: 11 Yavru Köpek Annesiz Kaldı

Çanakkale’de tavuk etlerine karıştırılan zehirle sokak köpekleri ve kediler katledildi.

Çanakkale‘de bir mobilya atölyesi bahçesine kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından bırakılan zehirli tavuk etlerini yiyen 4 sokak köpeği öldü. Hayatını kaybeden sokak köpeklerinden birinin doğumunun yaklaştığı, 15 gün sonra yavru dünyaya getirmesinin beklendiği ifade edildi. Zehirlenen 2 sokak köpeğinden dünyaya gelen toplam 11 yavru ise ortada kaldı.

021120171031589377345

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Merkeze bağlı Işıklar Köyü Dörtyol Mahallesi’nde mobilyacı 45 yaşındaki Mesut Manyas, işyerinin bahçesinde 2 yıldır beslediği 4 sokak köpeğinin zehirlenerek katledilmesinin insanlık dışı bir davranış olduğunu belirterek bu olaya tepki gösterdi. Sabah saatlerinde işyerine gelen Manyas, bahçede köpeklerin ölü olduğunu gördü. Ağızlarından köpük çıkan köpeklere ne olduğunu araştıran Manyas, hayvanların çevrede bulduğu tavuk parçalarına karıştırılan zehirle öldürüldüğünü ifade edildi.
20171102aw214205 12fFRoIEs0RUO Ct0bzRnDJg

Manyas, işyerinde uzun süreden bu yana baktığı sokak köpeklerinin kimseye bir zararı olmadığını, yavrulardan birinin 5, diğerinin de henüz 10 günlük 6 yavrusu bulunduğunu, sahiplenerek ‘Lucy’ adını verdiği köpeğinde 15 güne kadar doğum yapacağını söyledi. Yavruların yalnız kaldığını ve büyütebilmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Manyas, şöyle dedi:

20171102aw214205 09RUoaPCUMq0aw

Et parçasıyla zehirlemişler. Dışarıda da 5- 6 zehirlenmiş kedi ve köpek var. Hepsi zehirlenmiş. Kimin yaptığını bilmiyorum, ama insanlık dışı bir olay. Allah’ta onun cezasını verir diye düşünüyoruz. Hayvanları sevmeyen, insanları da sevmezmiş. Bunları yapanların insan olduğunu da sanmıyorum. Bu yavrular da annesiz kaldı. Gerekli kurumlara yavrulara bakmaları için müracaat edeceğiz. Almazlarsa biz de elimizden geleni yapacağız. Sonuçta bir can, insan üzülüyor. 10 günlük yavrular, gözleri daha yeni açıldı. Annelerini emiyorlardı. Nasıl bakarız, besleriz aslında bizde bilmiyoruz.”
20171102aw214205 01T7Jm5pbabkiKsS5ayGYALg
Manyas, ‘Lucy’ ismini verdikleri sokak köpeğinin zehirli tavuk eti ile öldürüldüğünü anlatırken, “Biz onu sahiplendik. ‘Lucy’ de gebeydi. 15 gün sonra doğuracaktı. Zehirli etten ölmüş” dedi. Mobilya atölyesi bahçesinde ve mahallede zehirlenerek öldürülen kedi ve köpekler ise muhtarlık tarafından bulundukları yerlerden toplanarak gömüldü. Işıklar Köyü Muhtarı Ali Alp, “Hayvanların zehirlenmesini doğru bulmuyoruz. Konuyu araştırıyoruz. Ama zehirlemek de olmak. Sokak hayvanlarının zehirlenmesini de doğru bulmuyoruz” dedi. Hayvanseverler, olaya tepki gösterirken, katlimı kimin yaptığının bir an önce bulunmasını istedi.

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne yaptın Eyüp Belediyesiöç

Gonca Vuslateri: “Ne yaptın Eyüp Belediyesi!”

idil Fırat 2

İdil Fırat: Sokaktaki Hayvanın Yeri Sokaklardır, Ormanlar ya da Barınaklar Değil!