in ,

Çanakkale Dereköy’de İnsanlık Dışı Olay: Golden Cinsi Köpeğin Kafatası Tırpanla Parçalandı

Çanakkale’de yaşanan kan dondurcu olay tüm hayvanseverleri ayağa kaldırdı. Kafatası tırpanla parçalanmış vaziyette kanlar içindeki Golden cinsi köpeğin görüntüleri yürekleri sızlattı.

Çanakkale’nin Biga ilçesi Dereköy Mevkiinde yaşanan insanlık dışı olay sosyal medyada büyük tepki çekti. Dereköy’de ikamet eden Hayrullah Tezcan tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen olayda, Şahsın beslediği Golden Retriever cinsi köpeğin kafatasını tırpanla parçalanması üzerine kanlar içinde kaldığı görüntüler vicdanları sızlattı.

canakkaletirpanladovulenkopek-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tırpanla dövülerek kanlar içinde kalan masum köpeğin yürek sızlatan görüntüleri… 

Dehşet verici fotoğrafların sosyal medyada paylaşılması üzerine duyarsız kalmayan hayvanseverler. Köy muhtarına ulaşarak yaralı köpeği kurtarmak için harekete geçti.

canakkaletirpanladovulenkopek-4Kafatasına 45 dikiş atılan masum köpek ve kafatasını tırpanla parçaladğı iddia edilen Hayrullah Tezcan isimli Şahıs.

Ulaşılan Dereköyü muhtarı Recep Özcan, kanlar içinde kalan ve kafatasında kırıklarla dolu köpeği şahsın elinden alarak, Çanakkale Biga’da veteriner’e götürdü ve kafatasına 45 dikiş atılarak tedavisi yapıldı.

canakkaletirpanladovulenkopek

Köy muhtarına ulaşan hayvan hakları savunucuları olay yerine giderek yaralı köpeğin sağlığına kavuşması ve tedavisinin devamı için koruma altına aldı.

Saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen Hayrulah Tezcan’ın beslediği, Husky cinsi diğer köpeğinde koruma altına alınmasını isteyen hayvanseverler yetkili mercilere suç duyurusunda bulunarak, bu vahşeti yapan kişinin cezalandırılması için change.org‘da da bir kampanya başlattı.

canakkaletirpanladovulenkopek-5

Change.org‘da başlatılan bir diğer kampanyada da, Bu olay ile ilgili lütfen insanlar duyarsız kalmasın hayvanlar kişiliği bozuk ruh hastası insanlar yüzünden eziyet, şiddet görmemeli ve cezalarını çekmeliler. Burdan gerekli kurumlara ve adaletimize güvenerek bu olayı yapan şahıs hakkında gerekli suç duyurusunda bunuyorum. Bir hayvana şiddet uygulayıp ölümüne sebep vermek insanlık dışı. açıklamasında bulunan hayvanseverler vicdanı olan tüm insanlara çağrıda bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bıyıkonn

Kedilerin Bıyığı Neden Kesilmemelidir?

dicleonn

Sokak Hayvanlarını Besleyen Öğretim Üyesi, İkinci Kez Uyarı Aldı