in

Can Yoldaşına Sırtını Dönmedi, 10 Bin TL Kredi Çekip Tedavi Ettirdi

Osmaniye’de lokanta işleten esnaf Halil Ahrazoğlu; bir kamyonun çarpıp kaçtığı köpeği Toni’nin tedavi masrafları için 10 bin TL kredi çekti. Can dostunu yarı yolda bırakmayan Ahrazoğlu köpeği için “Ailemizden biri, çocuğumuzdan bir farkı yok” dedi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesi Şehit Mustafa Yağız mahallesi Andırın yolu üzerinde lokanta işleten Halil Ahrazoğlu’nun “Toni” isimli köpeğine işyerinin önünden geçen ana yol üzerinde kamyon çarptı. Köpeğe çarpan kamyonun durmayıp yoluna devam etmesinin ardından ağır yaralanan köpeği kucaklayan Halil Ahrazoğlu, önce Kadirli ilçesinde ki veterinerlere götürdü. Köpeğin bacaklarında ve vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olduğunu söyleyen veteriner, Kadirli’de köpeğe müdahale edemeyeceklerini bu şekilde de bırakınca öleceğini söyledi. Bunun üzerine Halil Ahrazoğlu, oğlu Aydın Ahrazoğlu ile birlikte köpeği alarak Adana iline özel bir hayvan hastanesine götürdü. Kamyonun çarptığı ve ağır yaraladığı Toni isimli köpek burada 1 hafta yoğun bakımda kaldı. Yoğun bakımda kaldığı süre içerisinde köpeğinin başından bir an olsun ayrılmayan Ahrazoğlu ilaç ve tedavi masrafları olan 10 bin TL tutarında ki miktarı ise kredi çekerek ödedi.

“ÇOCUĞUMUZDAN FARKI YOK!”

Köpeği için “küçüklüğünden beri yanımda, ailemizden biri çocuğumuzdan bir farkı yok” diyen Halil Ahrazoğlu “Burada işyerimin önünde kamyon çarptı. O şekilde bırakamazdım. Aldım veterinerlere götürdüm. Burada bir çaresini bulamadık. Adana’ya tedaviye götürdüm. Ayakları kırılmıştı. Alçıya alındı. Platin takıldı. 1 hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra taburcu edildi. Daha sonra kontrole götürdüm. Platinleri çıkarıldı. Şu anda ilaçlarını kullanıyoruz. Sağlık durumu gayet iyi. Bu süreçte 8-10 bin TL tedavi masrafı tuttu. Ben esnafım. Şu günlerde esnafın durumu malum. Borcumuzda var ama köpeğimi tedavi ettirmek için gittim 10 bin lira kredi çektim. Aylık Bin 500 lira taksit ödüyorum. Neticede o da bir can taşıyor. Öyle bırakamazdım. Bundan sonrada bakmaya devam edeceğim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

elazığ kuzuyu gazeteciler kurtardı

2 Bin Rakımda Dikenlere Takılan Kuzuyu Gazeteciler Kurtardı

horoz dövüştürener yakalandı

Çatı Katını Stada Çevirip, Horoz Dövüştüren Şahıslar Suçüstü Yakalandı!