in ,

Can Dost’a Vali Sahip Çıktı

Ordu’nun Ünye ilçesinde kişiliğinin sağlıksız boyutundaki bir kişinin motosikletine iple bağlayarak peşinde koşturduğu köpeğin görüntüleri tepki çekti. Ordu Valisi Tuncay Sonel’in müdahale etmesiyle söz konusu kişi gözaltına alınırken özel klinikte tedaviye alınan terrier cinsi köpek, Vali tarafından yeni evine kavuşturuldu.

Gece saatlerinde durumdan haberdar olan Vali Tuncay Sonel, Emniyet ve Jandarma birimlerine talimat vererek, şahsın bulunmasını ve hakkında gerekli işlemin yapılmasını istedi. Bunun üzerine Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Ünye İlçe jandarma Komutanlığı ekiplerince köpeğe eziyet eden şahıs yakalanarak, hakkında adli ve idari işlem başlatıldı.

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde eziyet edildiği görülen köpeğe sahip çıkan Vali Tuncay Sonel, köpeği Ünye İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince bulunduğu yerden aldırarak, Altınordu ilçesinde faaliyet gösteren özel bir klinikte tedavi altına alınmasını sağladı.

Valinin Talimati ile Kurtarilan Kopegin Yeni Evi Jandarma Oldu 1

Dost’un Yeni Evi, Ünye Jandarma Komutanlığı

Köpeğin tedavi edildiği özel kliniğe gelen Vali Tuncay Sonel, köpeğin tedavisini üstlenen Veteriner Taner Canbulut’tan köpeğin durumu hakkında bilgi aldı. Hayvanlara karşı yapılan kötü muamelenin asla kabul edilemeyeceğini belirten Vali Tuncay Sonel, “Konudan gece bilgimiz oldu. Bir kendini bilmez köpeği motorun arkasına bağlamış, koşturuyor. Hemen Emniyetimiz Jandarmamız devreye girdi. Sağ olsunlar şahsı yakaladılar, adli ve idari işlem başlatıldı. ‘Dost’ ismini verdik. Jandarmamız da ‘Dost’un yeni evi oldu. Veterinerimiz burada birkaç gün tedavi edecek. Tedavisinin ardından Jandarmamızın şefkatli ellerine teslim edeceğiz. ‘Dost’un bundan sonraki evi, Ünye Jandarma Komutanlığımız olacak” dedi.

Köpeğin tedavisini üstlenen Veteriner Taner Canbulut, köpeğin sağlık durumu hakkında Vali Tuncay Sonel’e bilgi vererek, “Hayvan Hakları Yasası çıktı, bu nedenle vatandaşlarımızın daha dikkatli davranması gerekiyor. Yasaya bağlı olarak değil tabi ki ama bunlar bizim dostlarımız. Dünyayı birlikte paylaşıyoruz. Hayvanlarımıza karşı bu denli ilgi ve alaka gösteren bir Vali’ye sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Sayın Valimize hayvanseverler adına teşekkür ediyorum. Dost’un bütün bakımını biz üsteleniyoruz” diye konuştu.

Valinin Talimati ile Kurtarilan Kopegin Yeni Evi Jandarma Oldu 4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Milasta Alevler Yerlesim Bolgesine Ulasti Insanlar Hayvanlarini Da Alip Yollara Dustu1

Milas’ta Alevler Yerleşim Bölgesine Ulaştı, İnsanlar Hayvanlarını Da Alıp Yollara Düştü!

Ramsar Sozlesmesi Nedir8

Doğal Sulak Alanların Verimli Kullanılmasını Sağlayan Ramsar Sözleşmesi Nedir ?