in

Cami Avlusunda Doğum Yapan Köpeğe İmam Sahip Çıktı

Edirne’nin en eski camilerinden Üç Şerefeli Camii’nin bahçesinde Ramazan Bayramı’nda doğum yapan köpek ile 7 yavrusuna İmam Emin Eneç, sahip çıktı.

Edirne‘nin en eski camilerinden Üç Şerefeli Camii’nin bahçesinde Ramazan Bayramı’nda doğum yapan köpek ile 7 yavrusuna İmam Emin Eneç, sahip çıktı. Hayvanseverlerin de desteğiyle cami bahçesine koyduğu kulübeye “Sevgi” adını verdikleri köpek ile yavrularını yerleştiren İmam Eneç, “Hayvanlar da bir can taşıyorlar. Onlara sahip çıkmamız lazım” dedi.

Cami Yavrusuna Doğum Yapan Köpeğe İmam Sahip Çıktı 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Üç Şerefeli Camii bahçesinde Ramazan Bayramı’nın birinci günü 7 yavru dünyaya getiren köpeği İmam Emin Eneç farketti. Eneç, hayvanseverlerin yardımıyla bahçeye kulübe koydu.

Yavruları beslemeye başlayan İmam Emin Eneç’e vatandaşlar da yiyecek getirerek, yardım etmeye başladı.

Cami Yavrusuna Doğum Yapan Köpeğe İmam Sahip Çıktı 2

Sevgi adını verdikleri köpek ve 7 yavrusuna, belediye bakımevi sahip çıkana kadar bakacaklarını ifade eden Eneç, “Köpeğimiz bayramın birinci günü doğum yaptı. Bayram neşesi ve sevinci vesilesiyle de köpeğimize “Sevgi” ismini verdik. Duyarlı vatandaşlarımız sayesinde, bizim de gösterdiğimiz ilgiyle birlikte bir süre burada misafir edeceğiz, daha sonra belediye bakımevi bu bakımı üstlenecek. Bütün duyarlılık gösteren vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Cami Yavrusuna Doğum Yapan Köpeğe İmam Sahip Çıktı 3

Üzerlerine düşeni yapmaya çalıştıklarını ifade eden Emin Eneç, “Burada üzerimize düşen ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Cenab-ı Hak bütün varlıkları yaratmıştır. Dünyada varolan bütün varlıkların bir değeri var. Hayvanlar da bir can taşıyorlar neticede. Onlara da sahip çıkmamız lazım” diye konuştu.

 

Yorum

Yorum Ekle
  1. Allah razı olsun emei geçen herkesden.. Lütfen barınaga vermeyin.. Cami bahçesinde bakılsınlar. Barınaklar sağlıklı yerler değiller.. Hre okulun ve her caminin bahcesinde bu tür uygulmaları yapsak ne kadar güzel olur. İnsanlar merhametl olmayı, vicdanlı olmayı, kendinin karşısındakinin yerine koymayı, sevgi dolu olmayı ve duyarlı olmayı ve daha bir çok şey öğrenebilir.. Bir ilimizde okullara barınaktan alınan bir köpek ve kulübe verilmis. beslemesini belediye yapıyormuş. Belediyenin veterineri kontrolü altındaymış. Çocuklar çok mutlu.. Kediler köpekler, atlar ve diğerleri Allahın bize emanetleri Allah rızası sahip çıkın.. Acaba dinimizi doğru bilsek doğaya daha çok sahip çıkar mıydık?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesindeki Hayvanlar ile İlgili Soru Önergesi Verildiöç

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesindeki Hayvanlar ile İlgili Soru Önergesi Verildi

Ayvalı Baraj Gölünde Yüzlerce Balık Öldüöç

Ayvalı Baraj Gölünde Yüzlerce Balık Öldü