in

Çaldıran’da Mobil Kısırlaştırma Adı Altında Cinayet!

Çaldıran’da mobil kısırlaştırma adı altında köpekler toplanıyor ve bir katliama imza atılıyor. Kısırlaştırma ekibinden bir kişinin çektiği görüntüler mobil kısırlaştırma denen uygulamanın gerçek yüzünü gün yüzüne çıkarıyor.

Van‘ın Çaldıran ilçesinde çekilen görüntüler izleyenlerin kanını dondurdu. Mobil kısırlaştırma adı altında onlarca köpeği ölü yaralı ayırt etmeksizin çöplüğe attıkları gözüküyor.

İşte o katliam görüntüleri: (Görüntüler rahatsız edicidir.)

https://www.youtube.com/watch?v=WeHydEuGG2o&feature=youtu.be

Görüntüleri paylaşan HayKonfed‘in (Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu )yaptığı açıklamada mobil kısırlaştırma denen uygulamanın rant ve katliamdan ibaret olduğu görülüyor.İşte o açıklama:

Bu güne kadar haklarında sayısız toplama ve il-ilçe dışına atma, belediyelerle işbirliği içinde uyuşturucu ile toplama ve hazırlanan toplu mezarlara gömme, aynı gün içinde operasyon adı altında kesip dikerek yaralı hayvanları enfeksiyondan ölmeleri amacıyla çöplüklere atma, yalnızca küpe takarak “kısırlaştırdık” diye sokağa salma ve tüm bunlara karşılık “veterinerlik hizmetleri” adı altında kimi ödemelerinin belediyeler, kimi ödemelerinin de Orman Su İşleri Bakanlığı ödenekleri tarafından karşılandığı faturalar kesen bu şirketlerin faaliyetleri ihbar edilmiş, bir çoğu somut delil bulunamadığından soruşturma dışı kalmış, bir kısım yasadışı uygulamaları ise idari para cezaları ile geçiştirilmiştir.

Ancak bu kez videoda da izleyeceğiniz gibi “ekip sorumlusunun ağzından” alay eder gibi yanındaki belediye görevlisine “HAYVANLARA OPERASYON YAPIYORUZ İŞTE, SEN NASIL BELEDİYECİSİN, BİLMEN GEREK BU İŞLERİ” sözleriyle acı gerçek rutin bir uygulamaları ve itiraf gibi dile getirilmiştir.

Şimdiden kolay para kazanma ve kolayca sokak hayvanlarını yok etme aracı haline gelmiş olan “mobil kısırlaştırma ygulaması” 5199 yasa taslağında önerilen “100 bin altı nufusu olan ilçelerde bakımevi zorunluluğunu kaldırmayı öneren madde” değişikliğinin de ağır sakıncalarını ortaya koymuştur.
Bu uygulama ile sayılarında patlama yaşanacak mobil şirketler ve belediyeler işbirliği ile 900 belediyede tam bir katliam yaşanacak ve üstelik katliam karşılığı devlet ve bakanlık, belediyeler bu katliam şirketlerine ücret ödeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uyutulmak İstenen Paşa Köpek Yaşadığı Siteye Geri Dönemiyoröç

Uyutulmak İstenen Paşa Köpek Yaşadığı Siteye Geri Dönemiyor!

dog microchip law new uk

Köpeklere Mikroçip Takmanın Faydaları