in

Çağla Şikel Yavru Kedilere Kucak Açtı

Kısa bir dinlenme tatiline çıkan Çağla Şikel, Dalyan’da bulduğu annesiz yavru kedilerin fotoğrafını instagramında paylaştı. ‘Sen Bir Meleksin!’ diyen binlerce takipçisi, fotoğrafları beğeni ve yorum yağmuruna tuttu.
caglasikel-kedisi2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dalyan tatili sırasında annesi yanında olmayan yavru kedileri bulup bakmaya başlayan Çağla Şikel, annelerinin doğuramadığı başka bir bebekle uğraştığını bu yüzden yavruları yalnız şekilde bulduklarını instagramından yazdı.

“Anneleri doğurduktan sonra bırakıp gitti diye düşünüp üzülüp kızıyorduk. Bu sabah bir köşede bulundu anneleri. Meğer kaçmamış, bir bebeğini doğuramamış bir kenarda ölmek üzereymiş. 5. bebeği içinde ölünce kendini oluşan toksinle zehirlemeye başlamış, hemen ameliyata alındı bebek çıkarıldı içi temizlendi, iyileşmesi için hepimiz seferber olduk ama iyileşse de bir daha emziremeyecek, o yüzden biz süt veriyoruz, çişlerini yaptırıyoruz, ısıtıyoruz 4 minik yavruyu… Anne sıcaklığı kokusu bir başka, eşi yok, benzeri yok… Umarım iyileşirsin şeker kız ve umarım yaşarsınız miniklerim…” diyen Çağla Şikel yavru kedileri kendileri verdikleri sütle beslemeye başladı.

caglasikel-kedisi1

Yanına alma diyenlere aldırış etmeksizin minik yavrulara odasında baktığını söyleyen ünlü model sevgiyle ve ilgiyle yavru kedilerin nasıl sakinleştiğini şu sözlerle dile getirdi:

“Çağla alma odana uyutmaz ‘viyak viyak’ dediler dinlemedim, bu gece ben bakayım istedim. Bir tanesi ‘yandım Allah’ diye nasıl viyaklıyor, uyutmuyor. Halbuki yeni içirdim sütlerini! Diğer kardeşlerin keyifleri yerinde onları da uyandıracak diye yatağımdan fırladım, süt verdim az bir şey daha, sonra dudaklarıma koydum, sevdim, öptüm. Oracıkta dudağında yarım kalan sütüyle uyuya kaldı. Gece emzirmek için uykudan kalkan anneliğim geldi aklıma. Aynı heyecanla ayni duygularla.”

caglasikel-kedisi3

Annelerinin yakında yanlarına döneceklerini ve sağlık durumlarının iyi olduğunu belirten Şikel’in takipçileri ise, kendisine teşekkür yorumları yapıyor.

“Sıcak su torbası koyun”, “Karnına masaj yaparak tuvaletlerini yapmalarına yardımcı olabilirsin” yazan instagram kullanıcıları, her gün kedilerin sağlık durumuyla ilgili haberleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

drone ajanimo1

‘Drone’lar da Kuşlar Kadar Sorunsuz Uçabilecek mi?

vegan fashion oncikan

PETA, Modayla Mücadelesine Devam Ediyor