in

Buz Devri 5: Büyük Çarpışma Vizyona Girdi

Sevimliliklerine hayran olarak ve beğenerek izlediğimiz Buz devri serisinin 5. filmi Büyük Çarpışma bugün vizyona girdi.

buz-devri-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Merakla beklenilen 5. Serinin konusu ise şöyle. Scrat’ın meşe palamudunun peşindeki bitmeyen takibi bu kez dünyanın dışına çıkmasına neden olur. Ancak Scrat, birtakım şanssız tesadüfler sonucunda dünyayı yok edebilecek olaylar zincirini başlatır. Dünyaya çarpacağı kaçınılmaz olan göktaşından kaçabilmek için Manny, Sid, Diego ve arkadaşları daha önce hiç görmedikleri yerler ve yaratıklarla karşılaşacakları bir yolculuğa çıkarlar.

Mike Thurmeier ve Galen T. Chu‘nun yönetmenliğini üstlendiği filmin yapımcılığında ise Fox Animation Studios ve Blue Sky Studios firmaları yer alıyor.

Sincap Scrat’ın küçük meşe palamudu ile başlayan ve bir kelebek etkisi ile büyüyerek Buz Devrinin tehlikeye girmesini anlatan filmde yine Türkçe seslendirmede Yekta kopan, Haluk Bilginer ve Ali Poyrazoğlu gibi ünlü isimler var.

Filmin bu kadar beğenilmesinin başlıca unsurları ise karakterin çok sevilmesi. Buz Devri 5: Büyük Çarpışma karakterlerini yakından tanıyalım.

1. Manny

Bol tüylü, mantıklı tavrıyla tanıdığımız Mamut Manny, başta küçük bir insan evladını korurken artık aile sahibi bir baba! Hem de uzak düştüğü ailesine kavuşmak için büyük maceralara atılmaktan çekinmiyor.

buz-devri-2

2. Diego

Cesur, kurnaz, kendi deyimiyle “soğuk kanlı bir katil” olsa da Diego’nun içinde merhametli bir kaplan olduğunu biliyoruz. Manny ailesine kavuşmak için en büyük desteği ondan alacak…

buz-devri-3

3. Sid

Sakar, çılgın, dans düşkünü, bütün işleri birbirine karıştırsa da grubun her filmde vazgeçilmezi!

buz-devri-4

4. Scrat

Koca gezegenin onun yüzünden kıtalara ayrıldığına inanabiliyor musunuz? Bir tanecik palamutundan ne olursa olsun ayrılmayan sincap Scrat Buz Devri’nde herkesin bir numaralı favorisi!

buz-devri-5

5. Ellie

Manny’nin sevgili eşi Mamut Ellie, karaların ayrılmasıyla Manny’den uzak düşse de hem kızı Şeftali’yi koruyarak hem de farklı yöntemler deneyerek Manny’ye yeniden kavuşmaya çalışıyor.

buz-devri-6

6. Crash ve Eddie

Ekstrem spor meraklısı ve başlarını her daim belaya sokan sıçan kardeşler Crash ve Eddie gezegen ortadan ikiye ayrılsa da huylarından vazgeçmeyecek!

buz-devri-7

7. Fast Tony

Oldukça uyanık bir hayvan olan Fast Tony, Buz Devri’nin gelişini tahmin eden, hatta değiş-tokuş ile ticarete de el atan uyanık bir Armadillo.

buz-devri-8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

begemot

Kedi Begemot Rusya Parlamentosuna Girebilecek mi?

abdkedi

Kedi Bakıcısının Seks Skandalı