in

Büyüttüğü Gorillerle Yıllar Sonra Bir Araya Geldi

Milyoner ve vahşi yaşam korumacısı Damian Aspinall eşini iki eski dostuyla tanıştırdığında, eşini daha çok seveceklerini tahmin etmemişti. Muhteşem buluşma anı bu içerikte

Damian Aspinall, Djalta ve Ima adındaki iki gorili büyüttü. Bebekken ilgilenmeye başladığı gorilleri bıraktığında 12 yaşındaydılar. 12 yaşında goriller doğaya salındılar.

Ekran Alıntısı2 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yıllar sonra gorilleri ziyaret etmeye gitti. İlk kez evlerinde onları ziyaret edecekti. Damian, eşi Victoria’yı gorillerle tanıştırmak istiyordu.

Damian Aspinall aynı zamanda vahşi hayvanları koruma altına alan bir kuruluşun kurucusu. Yıllar boyunca yüzlerce gorili hayata döndürdü. O ve diğer vahşi yaşam korumacıları inanılmaz işler başardılar.

Gorillerle son derece tecrübeli olmasına rağmen eşi o kadar tecrübeli değildi. Djalta ve Ima’nın eşine ne tepki vereceğini bilmiyordu.

Gorillerin Damian’ı bile tanımama şansları vardı. Aradan yıllar geçmişti. Goriller saldırgan hayvanlar olduklarından yavaşça yaklaşmaları gerekiyordu.

3 3İlginç bir şekilde goriller eşini ılımlı karşıladılar.

Ima ve Djalta, Damian’ın eşini ‘onaylamış’ gibi görünüyorlar. Hatta yanların kalmasını bile istiyorlar. Goriller gibi birçok hayvanlar insanları tanıyabiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hindistanda eseklere hapiscezasi

Hindistan’da 8 Eşeğe Ot Yedikleri Gerekçesi ile Hapis Cezası

İzmitteKanalizasyona Düşen At Öyle Kurtarılmaz Kavgasıöç

İzmit’te,”Kanalizasyona Düşen At Öyle Kurtarılmaz” Kavgası