in

Büyükçekmece’de Sokak Hayvanları Sivil Araçlar ile Toplanıyor

Büyükçekmece’de sokak hayvanlarını “başkanın emri” diyerek topluyorlar.

Büyükçekmece’den gelen bir video görüntüsü ile yıllardır sokağımızda yaşayan köpeğimizin sivil bir araçla önce bayıltılıp sonra kaçırıldığını izledik. Ardından hemen belediyeyi aradık ve çözüm merkezinden “bu olay direkt sahil bölgesinde olduysa belediyenin bilgisi dahilinde yapıldığını ve başkanın emri ile köpeklerin toplatılıp barınağa kapatıldığını” öğrendik. 5199 sayılı kanunu onlara hatırlattığımızda da bu köpeklerin başka ilçelerin köpekleri olduğuna dair bahaneler üretildi.

Hayvansever derneklerine ve hayvanseverlere ulaşmaya çalıştık ve anladık ki bu Büyükçekmece Belediyesi tarafından bir süredir yapılan bir uygulama. İlçeye başka ilçelerden köpekler geldiğini ve şikayet olduğunu bahane ederek yıllardır sokaklarımızda yaşamış, Büyükçekmece’nin ve sahilin simgesi olmuş, hepimizin göz bebeği bu canlar tek tek bayıltarak toplanıyor ve binlerce köpeğin olduğu sözde bakım merkezinde 1 metre zincire bağlı yaşamak zorunda bırakılıyor ve alenen suç işleniyordu.

Bu konuda tüm hayvanseverleri duyarlı olmaya davet ediyorum. Büyükçekmece Belediyesi bu yanlıştan dönmeli ve yıllardır bizimle birlikte yaşayan dostlarımızı rahat bırakmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Untitled 1

“Kuyu” Köpek Kurtarıldı

kuyu nasıl kurtarıldı

Kuyu Köpek Nasıl Kurtarıldı?