in

Büyükçekmece’de, Hayvanların Korkulu Rüyası Olan Havai Fişek Yasaklandı

Havai fişek sadece insanlara değil hayvanlara da büyük rahatsızlık veriyor. Hatta bu gürültü kirliliğinden bizden çok daha fazla etkileniyorlar. Büyükçekmece Belediyesi aldığı kararla ilçelerinde havai fişek atışını yasakladı.

Halkın meclise katılımını sağlamak için mahallelerde belediye meclis toplantıları yapan Büyükçekmece Belediyesi, temmuz ayı toplantısını Güzelce Mahallesi Spor Kulübü’nün lokalinde yaptı. Toplantıda çevreci bir karara imza atıldı.

cekmecic

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün de katıldığı toplantıda havai fişeklerin gürültü kirliği yarattığı, göçmen kuşları ürküttüğü, hasta, yaşlı ve çocuk sağlığını olumsuz etkilediği gerekçesiyle yasaklanmasına oy birliğiyle karar verdi.

Screenshot 2

Karara göre, uluslararası faaliyetler ve ulusal günler hariç, hiçbir zaman havai fişek kullanılamayacak. Belediye Başkanı Akgün, Büyükçekmece’nin göçmen kuşların uğrak noktası olduğuna dikkat çekti. “Havai fişek atımı külliyen yasaklandı” dedi. Ayrıca toplantıda gece sokak düğünü yapılması ve silah atılması olaylarının da kaymakamlığa iletilmesi karara bağlandı. Başkan Akgün, toplantıdan fotoğraflar paylaştığı twitter hesabından, kararların tüm Büyükçekmece’ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Screenshot 4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Denizde Kaybolan Müzik Öğretmeninin Köpeği Kıyıdan Ayrılmıyoröç

Denizde Kaybolan Müzik Öğretmeninin Köpeği, Kıyıdan Ayrılmıyor

japonya balinaö.

Japonya’da 33 Yıl Sonra İlk Kez Ticari Balina Avına Çıkıldı!