in

Büyükada’da Yaralı Halde Yolda Yatan Atlar Yürekleri Sızlattı

Büyükada’da yaralı olarak yol kenarında yatan at görenlerin yüreğini sızlattı.

Adalarda yıllardır süren fayton işkencesi birçok atın hayatını kaybetmesine sebep olurken, birçoğu da bakımsızlık ve çektiği işkence yüzünden yaşam mücadelesi veriyor! Büyükada’da bitkin şekilde yaşam mücadelesi veren masum canların neredeyse her gün gördüğümüz görüntülerine bugün de bir yenisi eklendi…

buyukadafaytoniskencesi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İddiaya göre, dün öğle saatlerinde Büyükada’da bulunan tur yolunun kenarında yaralı bir at bulundu. Çevredekiler yerde yatan atı önce kaldırmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Yerde yatan atın görüntüleri görenlerin vicdanını sızlattı.

buyukadafaytoniskencesi 2

Görüntülerde yerde yatan atın başında başka bir atın durması dikkat çekti. Geçtiğimiz ay adalara götürülmek için Tuzla’ya getirilen 209 atın içler acısı hali hayvanseverlerden büyük tepki çekmişti.

buyukadafaytoniskencesi 3

16 Eylül’de atlara özgürlük eylemi

Atların çektiği işkenceye duyarsız kalmayan ve birçok eylem gerçekleştiren hayvanseverler, bu sefer Büyükada’da “Faytona Son, Atlara Özgürlük!” diyecek.

Hayvan özgürlüğü aktivistleri, özgürlük ve adaleti savunan herkesi faytonlarda atların kullanılmasının sonlandırılması için 16 Eylül Pazar günü saat 16.00’da Büyükada’ya çağırdı.

Hayvan Hakları İzleme Komitesi’nin (HAKİM) raporuna göre, Adalar genelinde 272 fayton bulunuyor ve 1540 at bu faytonlarda kullanılıyor. Yılda 400 at fayton kazalarında ve/veya bakımsızlıktan ölüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bursa

4 Aylık Köpeği Pompalı Tüfekle Öldürdü

deniz kaplumbağalarıöç

Büyük Temizliğin Ardından Deniz Kaplumbağaları Hindistan Sahillerine Geri Dönüyor