in

Büyükada Faytoncularına Büyük Operasyon: Truva Atı

İstanbul Adalar ilçesinin merkezi Büyükada’da son yılların en büyük operasyonu yapıldı. Operasyonda 17 kişi gözaltına alındı.

Turizm sezonunun açılması ile birlikte İstanbul Adalar ilçesinin merkezi Büyükada’da operasyon başlatıldı. İlçenin tarihindeki en büyük operasyon olarak
nitelendirilen soruşturma kapsamında iki gruba mensup 17 kişi gözaltına alındı.

Büyükada Faytoncularına Büyük Operasyon: Truva Atı

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre, Truva atı” verilen, Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün koordinesinde 300 polisin yaptığı operasyonda geçen pazartesi sabahı 17 adrese eş zamanlı baskın düzenlendi.

Edinilen bilgilere göre, şüpheliler bir dizi suçlama ile karşı karşıya. Ada genelinde faaliyet gösteren faytoncuları borçlandırarak araçlarını ellerinden alan şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, tefecilik kapsamında verilen paraların kayıtlarına da ulaşıldı. İlçede faaliyet gösteren birçok iş yerinin de, tefecilerden alınan paraların ödenememesi nedeni ile ellerinden alındığı öğrenildi.

Büyükada Faytoncularına Büyük Operasyon: Truva Atı

Adalar’da “Laçinliler” olarak anılan ve liderliğini Y. A.’nın yaptığı gruba mensup kişiler üzeride 45 ayrı gayrimenkulün bulunduğu tespit edildi. Y. A’nın oğulları E. A., E. A., İ. A. ve G. A’nın gözaltına alındıkları öğrenildi. Anılan gayrimenkuller arasında, yalı, otel, işyeri ve evin olduğu belirlendi. Söz konusu gayrimenkullerin, borçlarını ödeyemeyen kişilerden zorla alındığı belirtildi. Bu gayrimenkullerden bir bölümü resmi nikahlı eşlerin üzerinde kayıtlıyken bir kısmının da sevgililerin üzerine kaydedildiği öğrenildi. Söz konusu gayrimenkullere tedbir kararı konulması kararlaştırıldı. Adalar’da bulunan gayrimenkullerin dışında Türkiye’nin birçok yerinde benzer şekilde gayrimenkul edinildiği, bunlar arasında 1915 Çanakkale Köprüsü’nün geçiş güzergahında da bazı gayrimenkuller olduğu öğrenildi.

Büyükada Faytoncularına Büyük Operasyon: Truva Atı

Gözaltında bulunan şüphelilerden Y.A.’nın kendisine, eşine ve çocuklarına kayıtlı 17 faytona savcılığın talebi sonrası el konuldu. Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün önüne çekilen faytonların değeri 200 bin TL ile 300 bin TL arasında değişiyor. Her bir faytonun aylık kazancı ise 15 bin TL olarak hesaplanıyor. Şüphelilerin, fayton çalıştıran kişilere, kimi zaman at satarak kimi zaman fayton kiraladığı, borçların ödenmemesi durumunda da mallarına el konulduğu tespit edildi. Şüphelilerin ayrıca, faytoncuların ihtiyacı olan, yem. Nal dahil bütün malzemelerin satışında tekel konumuna geldikleri belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, soruşturma kapsamında mağdur olan 15 kişinin verdiği ifadelerden sonra soruşturma genişletildi. Şüphelilerin, emniyetteki ifade işlemlerinden sonra, hafta sonu adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor.

 

Atların çektiği fayton işkencesi ile ilgili haberimiz için:

Atların Bitmeyen Fayton İşkencesi!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çamura Bulanmayı Kendilerine Görev Edinmiş 20 Şapşik KöpekÖÇ

Çamura Bulanmayı Kendilerine Görev Edinmiş 30 Şapşik Köpek

Ünlü İsimlerin Hayvanlarla ilgili Fobileri ve Takıntıları

Ünlü İsimlerin Hayvanlarla ilgili Fobileri ve Takıntıları