in

Büyük Vicdansızlık: Yük Taşıttığı At Yere Yığılınca Arabasını Alıp Kaçtı

Sahibinin yük taşıttığı at açlık ve yorgunluktan dayanamayarak yere yığılıp kaldı. Yükü ata taşıtan vicdansız ise atı o halde bırakıp kaçtı. Atın yardımına vatandaşlar yetişti.

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde at arabası ile yük taşıyan at, cadde ortasında yere yığılınca sahibi tarafından olay yerinde terk edildi. Çevredeki vatandaşların çabasıyla refüjden kaldırıma getirilen at, su içtikten sonra ayağa kalktı. Ayağa kalkan atı almaya gelen sahibi, vatandaşların tepkisi ile karşılaştı. Polise durumu bildiren vatandaşlar, atı vermedi.

yuk tasiyan at yere yigilinca sahibi arabasini alip kacti 5325 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Olay, merkez Kayapınar ilçesi Selahattin Eyyubi Caddesi’nde saat 13.30 sıralarında meydana geldi. Yükü olan at arabasındaki at, kavşağa yaklaştığı sırada bir anda yere yığıldı. Sahibi atı kaldırmak yerine melzemelerini alarak arabasıyla olay yerinden kaçtı. Hareketsiz halde refüj kenarında yerde yatan atı gören vatandaşlar, su getirerek atı kaldırmaya çalıştı.

yuk tasiyan at yere yigilinca sahibi arabasini alip kacti 5325 dhaphoto3

Yoğun çaba sarf eden vatandaşlar, atı kaldırdıktan sonra kaldırıma götürerek gölgelikte vücuduna su döktü. Ayağa kalkan atı sahibi başka bir at arabası ile götürmek istedi. Ancak, vatandaşlar atı teslim etmedi. Durumu polise bildiren vatandaşlar olay yerine ekiplerinin gelmesi üzerine atın sahibini şikayet etti. Bunun üzerine bölgeye çağrılan bir kamyonete koyulan at, polis ekipleri eşliğinde veterinere götürüldü.

yuk tasiyan at yere yigilinca sahibi arabasini alip kacti 5325 dhaphoto7

Olaya tanık olan Berat Budak, sahibinin at düştükten sonra ata vurup, bırakarak gittiğini söyledi. Budak, “Kaldırmak için çok uğraştık. Su verdik, ekmek ıslatıp yedirdik. Hayvan sıcaktan kötü olmuştu. Hayvanı su ile ıslattıktan sonra kaldırdık” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kopek kediye annelik yapiyor

‘Topak’ Köpek, Yavrusu Gibi Gördüğü Kediyi Emzirip Annelik Yapıyor

dovuste yarali kurtardigi kopegi calindi icinde hayvan sevgisi varsa getirsin

Dövüşte Yaralı Kurtardığı Köpeği Çalındı; İçinde Hayvan Sevgisi Varsa Getirsin