in ,

Büyük Kızkuşu ve Yumurtaları Su Arıtma Tesisi Çalışanlarının Dikkati Sayesinde Fark Edildi

Şırnak’ta bulunan su arıtma tesisinin çalışma sahasında çalışanların dikkati sayesinde fark edilen kuş yumurtaları güvendeler.

Başarılı yaban hayatı fotoğrafçısı Alper Tüydeş‘in Twitter hesabında sevenleriyle paylaştığı güzel haber dünyada hayvanlar adına da güzel şeyler oluyor dedirtti. Şırnak‘ta bulunan bir su arıtma tesisinin inşaat alanında tesisi çalışanları tarafından bir yumurta yuvası fark edildi.

Buyuk Kizkusu ve Yumurtalari Su Aritma Tesisi Calisanlarinin Dikkati Sayesinde Fark Edildi 6

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yumurtaların Sahibi Nadide Bir Tür Olan Büyük Kızkuşu

Çalışanlar tarafından fark edilen yumurtaların varlığı projenin kontrol baş mühendisi Emek Uygun ile paylaşılınca baş mühendis Uygun yüklenici firma ile görüşerek saha içi çalışmaların yerini değiştirmek istemiş. Yüklenici firma da yumurtalar konusunda hassas davranıp teklifi kabul etmiş. Daha sonra yumurtaların çevresinde gözlemlenen kuşların Türkiye’nin nadir kuş türünden Büyük Kızkuşu olduğu ve yumurtaların da ona ait olduğu anlaşıldı.

Buyuk Kizkusu ve Yumurtalari Su Aritma Tesisi Calisanlarinin Dikkati Sayesinde Fark Edildi 5

Çalışanların Hassasiyeti Güzel Kuşları Kurtardı

Çalışanların fark ettiği yumurtalar ve kuşlar güvenli bir şekilde yaşamaya devam edebilecek. Eğer böyle mükemmel bir davranış sergilenmese o güzelim yumurtalar bir yük yığınının altında kalabilirdi. Ve böylece kimsenin haberi olmadan kendi ülkemizin nadide bir türünün yuvasını bozulmuş olacaktı. Neyse ki bu güzel yürekli çalışanlar sayesinde yumurta ve kuşlar ülkemizde özgürce uçmaya devam edebilecek. Ayrıca baş mühendis daha önce de Alper Tüydeş ile bir baykuş yavrusu konusunda iletişime geçmiş.

Buyuk Kizkusu ve Yumurtalari Su Aritma Tesisi Calisanlarinin Dikkati Sayesinde Fark Edildi

Güzel Haberler de var

Alper Tüydeş’in Twitter hesabından yaptığı paylaşım sonrası AB Dış İlişkiler Genel Müdürü Bülent Üncü de şantiye çalışanlarını şahsen arayarak teşekkür etmiş. Basın da konudan haberdar olunca çalışanlar ile röportaj yapıp konuyu haberleştirmek için şantiye alanına gitmiş. Daha sonra DKMP ile bakanlık da konu hakkında bilgi istemiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

at

Ayağı Kırık Yılkı Atı Vatandaşlar Tarafından Bulundu

nilay hanim 1

Çöp Kovasından Ölümden Kurtardıkları Yavru Kedilerle Bebek Gibi Bakıyorlar