in ,

Bursa’daki Kediler Fransa’dan Yapılan İhbarla Kurtarıldı

Yavru kedilerin Bursa’da kullanılmayan bir evin çatısında mahsur kaldığı haberi sosyal medyada hızla yayıldı. Fransa’deki hayvan hakları temsilcileri Bursa itfaiyesini arayarak, durumu bildirdi.

Bursa’da, kullanılmayan 2 katlı binanın çatısında yavru kedilerin mahsur kaldığı haberi sosyal medyada yer alınca Fransa’daki hayvan hakları temsilcileri Bursa İtfaiye Müdürlüğü’nü aradı. İhbar üzerine belirtilen adrese giden Büyükşehir Belediye İtfaiyesi, Nilüfer Arama Kurtarma (NAK) ve Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri kurtarma operasyonu düzenledi. Yavru kedilerden ikisi korkup kaçarken, diğeri ise itfaiye ekibi tarafından çatıdan indirildi.

Bursa'daki Kediler Kurtarıldı Fransa'dan Yapılan İhbarla Kurtarıldı

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bursa Merkez Nilüfer İlçesi Eski Karaman Mahallesi Sevgi Sokakta kullanılmayan iki katlı evin çatısındaki 3 yavru kedi, görenleri telaşlandırdı. Bursa Büyükşehir Belediye İtfaiyesi ile Nilüfer Belediyesi’ni arayanlar, yavru kedilerin kurtarılmasını istedi. Bu arada kedilerin durumu sosyal medyaya taşınınca durumdan haberdar olan Fransa’daki hayvan hakları derneklerinin temsilcileri de Büyükşehir Belediye İtfaiyesi’ni arayarak kedilerin kurtarılmasını istedi.

İhbar yağmuru üzerine Bursa Büyükşehir Belediye İtfaiyesi, Nilüfer Arama Kurtarma (NAK) ve Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri kedilerin bulunduğu eve gitti.

Kiremitleri tek tek çıkararak çatı katına giren ekipler, bir anne kedinin buraya yuva yaptığını, 3 yavru kedinin de yuvada olduğunu belirledi.

Kurtarma sırasında yavru kedilerden ikisi kaçarak uzaklaştı, diğeri ise itfaiyeciler tarafından yakalanıp indirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

güvenlikkedi GülseBirsel

Gülse Birsel: Güvenlik Köpeklerini Bırakın, Kedi İstihdam Edin!

Cumhurbaşkanı Macronun Köpeği Şömineye İşedi Bakanlar Kahkahaya Boğulduöç

Cumhurbaşkanı Macron’un Köpeği Şömineye İşedi, Bakanlar Kahkahaya Boğuldu