in

Bursa’da Öldürülen Yavru Kediye Yapılan Korkunç İşkenceyi Nekropsi Raporu Ortaya Çıkardı

Korkunç işkenceyi ortaya çıkaran nekropsi raporu Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nce açıklandı.

Bursa’da bacakları kesilmiş olarak bulunan kedi yavrusunun ölüsü, Yıldırım Belediyesi Veteriner Müdürlüğü tarafından Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne getirildi. Burada yapılan nekropsi sonucu Doç. Dr. M.Özgür Özyiğit’in hazırladığı Dekan Vekili Ülgen Günay’ın onayladığı teşhis ve analiz raporunda, “Nekropsisi yapılan 5 aylık olduğu tahmin edilen melez, sahipsiz kedinin, ön bacakları art, cubiti hızasından kesilmişti. Arka bacakları ise tibo-parsal eklemlerinden travmatize edilerek dezartiküle edilmişti. Sol femurda parçalı bir kırık ve bölgesel kanamalar mevcuttu. Abdomende deri altında ve karın kasında oldukça yaygın ve şiddetli kanama sahaları şekillenmiştir. Karın boşluğunun muayenesinde iç organların anemik görüntüsü dikkat çekti. Bağırsak halkaları arasında mezenteriyom da kan pıhtıları mevcuttu. Göğüs boşluğunun içersinde kan pıhtılarına rast landı” görüşü belirtildi.

bursada 4 ayagi kesilmis yavru kedi olusu bulundu 9068 dhaphoto1 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Raporun, Patoloji-Anatomik tanısında ise “Hayvanın iç organlarındaki anemi, deri altındaki yaygın kanamalar, bacaklarında kesiler ve sol femurdaki kırık göz önünde bulundurulduğunda hayvanın ölmeden önce travmatize edildiği gözlendi. Ölümünün hemorajik şok ve ağrı şoku ile uyumlu oludğu düşünülmüştür” denildi.

bursada 4 ayagi kesilmis yavru kedi olusu bulundu 2 8211 dhaphoto1

Hazırlanan bu raporun ardından Doğa Koruma ekipleri hayvana işkence yapıp öldürüldükten sonra bacaklarını kesen kişi veya kişileri araştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

şidet ve çocukı

‘Şiddete Maruz Kalan Çocuklar, Hayvanlara Zarar Verebilir’

FatihAltayli atlarişhayvanidir

Fatih Altaylı: At Bir İş Hayvanıdır ve Fayton Keyifli Bir İştir!