in

Bursa’da Köpeğe Silahlı Saldırı: 12 El Ateş Edip Cep Telefonu ile Kaydettiler

Bursa’da iki arkadaşın bir köpeğe tabanca ile ateş ederken çekip sosyal medyada paylaştığı görüntüler hayvanseverleri ayağa kaldırdı.

Bursa Osmangazi ilçesindeki bir meyve bahçesinde çekildiği iddia edilen görüntülerde, silahlı 2 kişiden biri belindeki silahı çıkarıp ağaçların arasından 20 metre ileride yerde yatan köpeğe doğru ateş etmeye başlıyor. Arka arkaya 12 el silah sesi duyulurken yanındaki kişi ise bu anları cep telefonuyla kaydediyor. Köpek silah sesinden korkup kaçarken iki arkadaş gülerek olay yerinden ayrılıyor.

1429923_1957a4f0b89f339263d91a8ac0daa5a0

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

HAYVANSEVERLER ŞİKAYETÇİ OLDU

Kaydedilen bu görüntülerin E.U. isimli kişi tarafından sosyal medyada paylaşılmasının ardından harekete geçen hayvanseverler, olayın failleri hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ihbar maili atıp şikayetçi oldu.

1429923_c6899add6aeff6fb379f8dcf22f0fc76

SOHAYKO Derneği’nden yapılan açıklamada paylaşım sitesi üzerinden derneklerine gelen ihbarda isminin E.U. olduğu belirlenen kişinin köpeğe ateş etmesinin infiale yol açtığı belirtildi. Dernek adına konuşan E. Yasin Yılmaz konuyla alakalı olarak gerekli kurumlara şikayette bulunduklarını söyledi. Yılmaz, ” Bu videoda izlediğimiz şiddet dürtüsü bugün bir sokak hayvanına karşı uygulanmış olabilir ancak bu kişilerin tespit edilerek psikolojik ve psikiyatri testlerinden ve uzman kontrollerinden geçirilerek akıl sağlıklarının yerinde olup olmadığı tespit edilmelidir.

https://youtu.be/XH-BEqkdj54

Biz artık Türkiye’de böyle vakalar görmek istemiyoruz. Köpeğin akıbeti belli değil, sağlık durumunun nasıl olduğunu araştırıyoruz. Bursa valimizden ricamız bu şahısın tespit edilerek en kısa sürede cezalandırılmasını umut ediyoruz. Bu tip olayları gören vatandaşların bu kişileri ilgili kurumlara ve derneklere mutlak suretle şikayet etmelerini bekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kecievlaton

Keçileri Yavrusu Gibi Gören Dünyalar Tatlısı bir Köpek: Loryn

grizz Auckland

Bomba İmha Köpeği Grizz Auckland Havalimanı’nda Polis Tarafından Vurularak Öldürüldü