in

Burhaniye’de Okul Bahçesinde Yaşayan Kedilerin Aşısı Yapıldı

Burhaniye ilçesinde, Şehit Yılmaz Kobak İlkokulunda, okul bahçesinde barınan kediler için kulübeler yaptırılırken, kedilerin aşıları da yapıldı. Öğrenciler arasında hayvan sevgisini geliştirilmesi için düzenlenen etkinliğe katılan Veteriner Hekimi Murat Turhan, öğrencilere hayvan bakımı ve sağlığı kurusunda da ders verdi.

Şehit Yılmaz Kobak İlkokulunda, okul çevresinde dolaşan kediler için kulübeler yaptırılırken, kediler kuduza karşı aşılandı. Okul bahçesinde toplanan öğrenciler, kedileri severken, aşılama işlemini izledi. Daha sonra 3-A Sınıfına giden Veteriner Hekimi Murat Turhan, Sınıf öğretmeni Yusuf Altıntaş ile birlikte öğrencilere hayvan sevgisi ve bakımı korularında bilgiler verdi.

Burhaniye’de Okul Bahçesinde Yaşayan Kedilerin Aşısı Yapıldı 4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Veteriner hekim Murat Turhan, öğrencilerden kedileri severken dikkatli olmalarını istedi, kedi ve köpeklerin aşılatılması gerektiğini söyledi Turhan, “Bu gün Şehit Yılmaz Kobak İlkokulu öğrencilerine hayvan sağlığı ve veterinerliği anlattık. Burada aşılamanın önemi ve hayvanlara nasıl yaklaşılması gerektiğini ve mesleğin gereklerini anlattık” debi.

Burhaniye’de Okul Bahçesinde Yaşayan Kedilerin Aşısı Yapıldı 2

Okul Müdürü Ümit Çağatay da, “Her okula bir evcil hayvan projesi gereğince okul aile birliği ile kedi kulübeleri yaptırdık. Okulumuza gelen Veteriner Hekimi de kedileri aşıladı ve öğrencilere hayvan sevgisi ile ilgili bilgiler verdi. Okul Aile Birliği yöneticilerine ve Veteriner Hekimi Murat Turhan’a teşekkür ediyorum” dedi. Öğrencilerden Eylül Türkan da, “ Veteriner hekim okulumuza geldi. Kedileri aşıladı ve bize hayvanlar konunda bilgiler verdi” dedi. Nazlı Tanem Bişmiş ise, “Ben hayvanları çok seviyorum. Bu gün okulumuza veteriner hekim geldi. Kedileri aşıladı” diye konuştu.

Burhaniye’de Okul Bahçesinde Yaşayan Kedilerin Aşısı Yapıldı

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

N Harfiile başlayan hayvan isimleri

N Harfi ile Başlayan Hayvan İsimleri

Hindistanda 2000den Fazla Kuş Ölü Bulunduöç

Hindistan’da 2000’den Fazla Kuş Ölü Bulundu