in

Burhan Öçal’dan Hayat Kurtaran Ritim “Kaputa Vur”

İkinciyeni.com, “kaputa vur” adıyla bir farkındalık projesi başlattı. Soğuk kış günlerinde kedilerin ısınmak için kaputa saklanmasından hareketle geliştirilen projede, araç sahiplerine otomobillerini kullanmadan önce “kaputa vur” mesajı veriliyor. Proje kapsamında çekilen filmde dünyaca ünlü perküsyon sanatçısı Burhan Öçal yer alıyor

“Kaputa Vur” adı verilen farkındalık projesiyle basit bir önlemle sokak kedilerinin hayatını kurtarmanın önemine dikkat çekiliyor.

https://www.facebook.com/ajanimopetmagazin/videos/233802804232063/

Sokak hayvanlarını korumak için herkesin bir şeyler yapabileceğini belirten Garenta ve ikinciyeni.com Pazarlama Müdürü Zeyno Ertaş Şahinkaya, “Kaputa Vur projemizle sokak hayvanları için hepimizin bir şeyler yapabileceğini gösteriyoruz. Alacağımız çok küçük önlemlerle minik dostlarımız için büyük bir fayda sağlayabiliriz” dedi. Kedilerin soğuk kış günlerinde araçların kaputuna saklandığını belirten Şahinkaya, “Kedilerin ısınmak için özellikle kış aylarında araçların kaputlarını tercih etmesinden yola çıkarak bu projeye imza attık. Sosyal medyada #kaputavur etiketiyle başlattığımız farkındalık projesinin, Burhan Öçal’ın da verdiği destekle daha geniş kitlelere yayılacağına inanıyoruz” ifadelerini kullanarak, sosyal sorumluluk projelerine önümüzdeki dönemde de devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Minik kediler için böyle özel bir projede yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Burhan Öçal, her canlının yaşama hakkı olduğunu ve buna herkesin saygı duyması gerektiğini vurguladı. Öçal, “Ben bir sanatçı olarak müziğin insanları eğlendirmenin dışında farklı rollerinin de olduğunu düşünüyorum. Müzik bir anlamda toplumların bakış açılarını değiştiren bir yaklaşımdır. O nedenle ikinciyeni.com’dan böyle özel bir projede yer almam için teklif geldiğinde hiç düşünmeden kabul ettim. Eğer bu projeyle yalnızca bir tane bile minik dostumuzun hayatta kalmasını sağlarsak, ne mutlu bize” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüysüz 5 Kedi Cinsiöç

Tüysüz 5 Kedi Cinsi

kopegihaczettiler

‘Mal’ Olarak Gördükleri 4 Aylık Köpeği Haczettiler!