in

Burdur’daki Kedi ve Köpek Katliamı için Soruşturma

Burdur’da, ölmüş kedi ve köpekler bulunmasına ilişkin, görevde ihmali ve olayda sorumluluğu bulunanlar hakkında disiplin soruşturması başlatıldığı bildirildi.

Burdur Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, belediyenin sokak hayvanları geçici bakımevi yakınındaki çukur içinde ölü bulunan sokak hayvanlarıyla ilgili araştırmanın sonuçlandığı belirtildi.
Burdurdaki Kedi ve Köpek Katliamı için Soruşturma

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Araştırma çalışmasında belediyenin Veteriner İşleri Müdürlüğünün bütün çalışanlarının ifadesi alındığı, şikayet, bilgi ve belgelerin değerlendirildiği, kamera kayıtlarının incelendiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur Şube Müdürlüğünden gelen bilgiler de değerlendirilmiştir.
Araştırma raporu doğrultusunda görevi ihmal eden ve sorumluluğu olanlar hakkında disiplin soruşturması başlatıldı. Geçici bakımevindeki iş ve işlemler yeniden düzenlenerek yeni bir yapılanma için gerekli adımlar atılmıştır.”

Isparta ve Burdur Hayvan Dostları Dernekleri yetkililerince Burdur Belediyesine ait hayvan barınağının yakınında açılan çukurlarda 5 Nisan 2019’da ölmüş çok sayıda köpek ve kedi bulunmuş, Burdur Belediyesince olayla ilgili soruşturma başlatılmış, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Burdur Şube Müdürlüğü tarafından, Burdur Belediyesine idari para cezası uygulanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alman Yetkililer Hız Sınırını Aşan Güvercinin Fotoğrafını PaylaştıCezayı Ne zaman Öder Bilemiyoruzöç.

Alman Yetkililer Hız Sınırını Aşan Güvercinin Fotoğrafını Paylaştı: Cezayı Ne zaman Öder Bilemiyoruz

Tramvayda Kedi Kurtarma Operasyonuö.

Tramvayın Altında Kalan Kedi, Vatmanın Dikkati ile Kurtuldu