in

Burdur’da Köpeklerin Öldürmesine Kesilen Ceza: 5 bin 460 TL

Hayvanları keyfen öldüren insanların, bu eylemine kesilen her türlü ceza yetersiz belki. Yine de verilen para cezalarının ufak da olsa caydırıcı olabileceğine inanıyoruz. Burdur’dan gelen ceza haberi bu nedenle önemli. Burdur’un Bucak ilçesinde köpek yavrularının av tüfeği ile öldürülmesinin zanlısı Mehmet Dursun Özdemir’e Burdur Valiliği tarafından İdari Para Cezası kesinleşti. Zanlı toplam 5 bin 460 TL para ödeyecek!
yavru-kopekleri-birbirlerine-baglayip-tufekle-oldurduler-ajanimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Burdur’un Bucak İlçesi Mimar Sinan Mahallesi’nde geçen ay meydana  gelen olayda bir evin avlusunda bulunan altı yavru köpek av tüfeğiyle vurularak öldürülmüştü. Emniyet ekiplerinin yaptığı araştırmada olayın faili olarak aynı mahallede ikamet eden 22 yaşındaki Mehmet Numan Özdemir yakalandı. Sorgusunda köpekleri kendisinin öldürdüğünü itiraf eden Özdemir, ‘yavru köpeklerin kendisine ait ineklere zarar verdiği için öldürdüğünü’ belirtmişti.

Özdemir’in cezası belli oldu. Kendisine 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ile sahipsiz ya da güçten düşmüş hayvanların 3285 sayılı Hayvan Sağlığı Zabıtası Kanununda öngörülen durumlar dışında öldürülmesi yasaktır maddesi gereği her köpek için 910 TL olmak üzere toplam 5 bin 460 TL idari para cezası verildi.

Kaynak: HAYTAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bolu internetkafe ajanimo

Zabıta kediyi ‘aykırı’ buldu

Balinanın İnsanlıkla İmtihanı Ajanimo 2 1

Yavru Yunusun ‘İnsanlık’la İmtihanı