in

Burak Özçivit: Hayvanlara Eziyete Hep Birlikte Dur Demeliyiz

Hayvanlara yönelik şiddete ünlü oyuncu Burak Özçivit isyan etti ve “Bu eziyete hep birlikte dur demeliyiz” diye konuştu

Hayvanlara yönelik bitmek bilmeyen istismar ve şiddete ünlü oyuncu Burak Özçivit de isyan etti. Özçivit, “Ülkemizde hayvana yönelik şiddetin her geçen gün arttığını kalplerimizi kanatan derin bir üzüntüyle izliyoruz. Masum hayvanlar acımasızca katlediliyor, eziyet görüyor ve istismar ediliyor. Her şeyden önce hayvanların can taşıdığını, duyguları ve en az bizim kadar yaşam hakları olduğunu insanoğlu artık idrak etmeli” dedi.

buraközcivit hayvanasiddet 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvanlara yönelik bitmek bilmeyen, aksine artan şiddet ve istismar, “Artık yeter!” dedirtti. STK’lar, ünlüler, siyasiler hayvanlarla ilgili yasanın değişmesi için elini taşın altına koydu. Toplum, hayvanları istismar eden, öldüren, şiddete maruz bırakanların caydırıcı bir şekilde cezalandırılmasını istiyor.

buraközcivit hayvanasiddet 3

BURAK ÖZÇİVİT: “CANA KAST ETMENİN BEDELİ BU OLMAMALI”

Ünlüler dünyasının sevilen isimleri de bu çabaya destek oluyor ve farkındalığı artırmak istiyor.  Bu isimlerden biri de yakışıklı oyuncu Burak Özçivit. Instagram’da en fazla takipçiye sahip Türk isim olan (10 milyon 400 bin) sanatçı, Sözcü’nün “Hayvanlara yönelik şiddetin ortadan kaldırılması ve suçluların ceza kanunu kapsamında yargılanması için sizce neler yapmalıyız?” sorusuna cevap verdi.

buraközcivit hayvanasiddet 4

Sözcü’ye konuşan yakışıklı oyuncu: “Ülkemizde hayvana yönelik şiddetin her geçen gün arttığını kalplerimizi kanatan derin bir üzüntüyle izliyoruz. Masum hayvanlar acımasızca katlediliyor, eziyet görüyor ve istismar ediliyor. Her şeyden önce hayvanların can taşıdığını, duyguları ve en az bizim kadar yaşam hakları olduğunu insanoğlu artık idrak etmeli. Hayvanları eşya gibi değerlendirmekten vazgeçmeliyiz. Onlara acımasız şekilde eziyet edenler, istismarda bulunanlar ve katledenler adli para cezasıyla cezalandırılıyor. Oysa bir cana kast etmenin, bir yaşamı sonlandırmanın cezası bu olmamalıdır.
Ve tabii biz sanatçılar, gazeteciler, sivil toplum kuruluşları, siyasiler, anneler, babalar, öğretmenler bu konuda farkındalık yaratmak için elimizden geleni yapmalıyız.  Hayvanlara karşı işlenen suçlara hep birlikte ‘Dur’ demeliyiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

agua vegaöç 1

Hayvan Aktivistleri Nata Vega Alışveriş Merkezi Önünde Eylem Yaptı

Konyada Flamingo Katliamıöç

Konya’da Flamingo Katliamı