in

Bunun Adı Canilik: Fethiye’de Caretta Caretta Kafasına Vurularak Öldürüldü

İnsanlar kendisine verilen tüm nimetleri kötüye kullanmaya devam ediyor. Fethiye’de nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan caretta caretta cinsi kaplumbağa başına taşla vurularak öldürülmesi hakkında yapılacak tek yorum: Bunun adı yalnızca canilik!
Bunun-Adı-Canilik-Ajanimo-3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Muğla‘nın Fethiye ilçesi Yanıklar Mahallesi’ndeki plajda gezintiye çıkan Murat- Lana Salttürk çifti, denize 3 metre mesafede ters dönmüş hareketsiz caretta caretta cinsi deniz kaplumbağası gördü. Yaklaşık 80 santimetre boyunda ve 50- 60 kilo ağırlığındaki kaplumbağayı çeviren çift, baş kısmında şişlik ve kanama olduğunu fark etti. Başına sert bir cisimle vurulması sonucu öldüğü belirlenen kaplumbağa, Fethiye Belediyesi ekipleri tarafından alındı. Olayın, Ortaca’daki Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bildirildiği de kaydedildi.

Bunun Adı Canilik-Ajanimo-2

Plajda dolaşırken kaplumbağayı gören Murat Salttürk, yaz sezonunda yüzlerce deniz kaplumbağasının plaja gelerek yumurta bıraktığını söyledi. Geçen yıl da boynuna ve yüzgeçlerine ip bağlanmış bir kaplumbağanın aynı bölgede ölü halde sahile vurduğunu belirten Salttürk, “Bu sabah da kafasına darbe almış kan içinde bir hayvanın öldüğünü gördük. Korunması gereken canlılar bunlar. Bu hayvanın kimseye zararı yok. Bilinçli bir şekilde öldürülmüş. Bunun adı canilik” açıklamasını yaptı.

Bunun Adı Canilik-Ajanimo-2

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dalmacyali800x600

Ufak Yaramazlıklarını Sevimli Hale Getirmeyi Başaran Koca Patiler

Yaralı Köpek Tarçın Tedavisinin Ardından Çok Sevdiği İnsanına Kavuştu Öne Çıkan 1

Yaralı Köpek Tarçın Tedavisinin Ardından Çok Sevdiği İnsanına Kavuştu