in

“Buna Sessiz Kalana Selam Bile Vermek Kabahattir!”

İYİ Parti’nin 2. Olağan Kurultayı’nda açıklamalar yapan Meral Akşener, doğanın katledilmesi, ihale ile hayvanların öldürülmesi ve bir türlü meclisten geçmeyen hayvanları koruma kanunu ile ilgili hükümeti eleştirdi. Kanunun hala çıkmadığına vurgu yapan Akşener, “Hayvanların işkenceye uğraması, katledilmesi hala kabahat sayılıyor. Buna sessiz kalana selam bile vermek kabahattir!” dedi.

İYİ Parti’nin 2. Olağan Kurultayı’nda, genel başkanlığa tek aday olan Meral Akşener, kayıtlı 1379 delegeden, oy kullanan 1289’unun tamamının oyunu alarak yeniden genel başkan seçildi. Kurultayda gerçekleştirdiği konuşmada birçok konuya değinen Akşener son günlerde artarak devam eden hayvanların yaşadıkları zulümlere de sessiz kalmadı.

Orman yangınlarından ülkenin yeşil alanlarının teker teker katledilmesine kadar birçok konuya değinen Akşener, “Ülkenin her yanı beton ile kaplandı. Her güne ayrı bir doğa katliamı ile uyanıyoruz.” Dedi.

“HALA KILLARINI KIPIRDATIP KANUN BİLE ÇIKARMADILAR!”

“Can veren, nefes olan, karın doyuran toprağa kıyanlar, Allah’ın yarattığı o güzelim canlıların kıyılmasına da sessiz kalıyorlar.” Diyerek devam Akşener, hayvanların av ihalesi adı altında izinle öldürülmesiyle ilgili olarak da “Vatandaşın kutsal bildiği dağ keçilerini ihale ile yabancılara avlattırmaya çalışıyorlar. Şiddet gören, tecavüze uğrayan sevimli dostlarımızla ilgili, yani sokak hayvanlarından bahsediyorum, hala kıllarını kıpırdatıp kanun bile çıkarmadılar!  Hayvanların işkenceye uğraması, katledilmesi hala kabahat sayılıyor. Buna sessiz kalana selam bile vermek kabahattir! Allah’ın emanetine bu kadar kayıtsız kalıp, üstüne de Müslümanım diyebilmek her beşere nasip olmaz, bu arkadaşlara oldu…”

meral aksener hayvan haklari

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitliste Yarali Bulunan Kuslar Tedavi Altina Alindi

Bitlis’te Yaralı Bulunan Kuşlar Tedavi Altına Alındı

haykurder erman pacaliya sorusturma

Hayvan Haklarını Savunduğu İçin Soruşturma Açıldı!