in

Bülent Eczacıbaşı: Çok İyi Mezbahaya Yolladık, Nefis Sucuklar Yapıldı!

Bianelde Hayvan Hakları ihlali eleştirileri alan Eczacıbaşı, yaptığı “Eşeğimiz de eleştirilere neden oldu; görevi sonuçlanınca onu çok iyi mezbahaya yolladık, nefis sucuklar yapıldı.” açıklamalarıyla hayvanseverleri bir kez daha kızdırdı…

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen “İyi Bir Komşu” temalı bienalde  ‘Hayvan Hakları İhlali’ tartışmalara yol açmıştı. Bienale Pekin’den katılan Xiao Yu’nun ‘Zemin’ adlı çalışması için İstanbul Gümüşdere’den getirilen ve Boncuk adı verilen eşeğe saban çektirilerek tarla sürdürülmesi hayvanseverleri kızdırmıştı.

Geçtiğimiz gün gazeteciler ile bir araya gelen Eczacıbaşı Topluluğu ile İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı; yapılan ‘Hayvan Hakları İhlali’ eleştirilerine yine hayvanseverleri kızdıracak bir açıklama ile cevap verdi.

Bulent eczacıbaşı boncukesek

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

‘Hayvan hakları ihlali’ eleştirilerine kızdıracak yanıt!

Bülent Eczacıbaşı, ‘Boncuk’ adlı eşeğin, bienale Pekin’den katılan Xiao Yu‘nun “Zemin” adlı çalışması için İstanbul Gümüşdere’den getirilmesine yöneltilen “hayvan hakları ihlali” eleştirilerine hayvanseverleri kızdıracak bir yanıt verdi. Eczacıbaşı, (kendince esprili!) yanıtında şunları kaydetti:

bienal boncukeşek

“Bienalimizde “eşeğimiz” eleştirilere neden oldu; görevi sonuçlanınca onu çok iyi mezbahaya yolladık, nefis sucuklar yapıldı. Size ikram edecektik, ama çok kalabalık olduğunuz için yapamadık.”

Tartışma yaratan “İyi Bir Komşu” Bienali haberimiz…

Bienal’de Sömürü Tartışması: İnsan Hayvan İçin İyi Bir Komşu Mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pancho3

Şahsi Odaya Sahip Dünyanın En Şanslı Köpeği Pancho

sokakhayvanlariicinevinisatti

Sokak Hayvanlarının Yardım Meleği: Evini, Arabasını Sattı Yetmedi Kredi Çekti