in ,

Bulduğu Hasta Yavru Karacayı Belediye Başkanına Teslim Etti

Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde arka ayakları tutmayan 15 günlük karacayı bulan çoban, telefonla aradığı belediye başkanına durumu anlattı.

Kastamonu‘nun Hanönü ilçesinin 12 kilometre uzaklığında bulunan Yeniköy köyünde hayvan otlatan Ahmet Akgün, ormanlık alanda yerde yatan ve arka ayakları tutmayan yavru bir karaca gördü. Akgün, daha sonra Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar‘ı arayarak durumu anlattı.

Sakat Halde Buldugu Karacayi Belediye Baskanina Teslim Etti

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yavru Karaca Sadece 15 Günlükmüş

Bölgeye gelen Başkan Uçar, karacayı bulunduğu yerden alarak ilçeye getirdi ve Doğa Koruma ve Milli Parkalar Şube Müdürlüğünü arayarak durumu bildirdi. Memurlar tarafından süt verilmeye çalışılan yavru karacının daha 15 günlük olduğu öğrenildi. Karaca, Başkan Serkan Uçar ile Kastamonu Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu tarafından, Doğa Koruma ve Milli Park Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Karacanın tedavilerinin yapılacağını söyleyen Uçar, daha sonra doğal yaşam alanına bırakılacağını söyledi. Yavru karacayı bulan vatandaşa teşekkürlerini sunan Orman Bölge Müdürü Sönmezoğlu ise “Arka ayaklarını tedavi edip inşallah doğaya salacağız. Bu duyarlı vatandaşımızı da bir belge ile onurlandırmak istiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Annesinin Sesi Sayesinde Yavrusu Kurtuldu

Annesinin Sesi Sayesinde Yavrusu Kurtuldu

Untitled 1

Şişli’de Yangında Mahsur Kalan Kediyi Vatandaşlar Kurtardı