in

Bugün TBMM’de Hayvan Hakkı Savunucularının Yasa Tasarısı ile İlgili Görüşleri Dinlenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Ankara’ya davet edilen hayvan hakkı savunucları yasa tasarısı ile ilgili görüşlerini bugün TBMM’de gerçekleşecek olan toplantıda bildirecek.

Önümüzdeki günlerde meclise gelmesi beklenen hayvan hakları yasa tasarısı ile ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli , AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin,  Meclis Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu Başkanı Mustafa Yel’in açıklamalarının ardından hayvan hakkı savunuclar yasa tasarısına tepki göstermişti. Özlem Zengin açıklamasında evde bakılacak hayvan sayısının 3 ile sınırlandırılacağını açıklayınca hayvan hakkı savunucularından da tepki geçikmemişti. Sadece bu madde değil henüz açıklanmayan yasa tasarısınde olduğu düşünülen diğer maddelerde tepki çekti. Bu tepkilerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile STK’lar ve yaşam hakkı savuncuları Meclis’e davet edildi.

haykurder barinak

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Meclis Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu Başkanı Mustafa Yel ve AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile görüşecek olan hayvan hakkı savunucuları yasa tasarısı ile ilgili görüşlerini bildirecek. Bugün saat 14:30’da gerçekleşecek olan toplantıya Hayvanlara Adalet Derneği Başkanı Avukat Hülya Yalçın, HAYKONFED Başkanı Nesrin Çıtırık, HAÇİKO Derneği Başkanı Ömür Gedik, hayvan hakları aktivisti Zuhal Ardahanlı, HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı, vegan aktivist Zülal Kalkandelen, İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi Başkanı Deniz Tavşancıl Kalafatoğlu katılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Image 2021 03 10 at 20.43.21

Aras Buyut İynemli ve Köpeği Vinci’nin Komik Halleri

Cocuk Deyip Gecmeyin Yavru Kopeklere Gosterdikleri Ilgi ile Gorenleri Duygulandirdilar..

Çocuk Deyip Geçmeyin Yavru Köpeklere Gösterdikleri İlgi ile Görenleri Duygulandırdılar