in

Buca’nın Sokak Hayvanlarına Engelli Temizlik Personeli Sahip Çıkıyor

İzmir’in Buca Belediyesi’nde çalışan, yüzde 70 zihinsel engelli temizlik işçisi Recep Çelik (26), temizlik yaptığı bölgede kendi imkanlarıyla sokak hayvanlarının su ve mama ihtiyaçlarını karşılıyor.

Buca Belediyesi‘nin engelli temizlik personeli Recep Çelik’in çalışma bölgesindeki kedi ve köpek sevgisi, herkese örnek oldu. Süpürge ve kovasıyla çalışma alanı içindeki Efeler Mahallesi, Şirinyer Tren İstasyonu ve çevresinde mesaiye başlayan Çelik’in gösterdiği sevgiye karşılık kokusundan tanıyan sokak hayvanları da her gün ona eşlik ediyor. Temizlik görevini tamamlar tamamlamaz hayvanları besleyen Çelik’i görenler, fotoğraflarını çekerek, sosyal medyadan paylaşıyor.

Bucanın Sokak Hayvanlarına Engelli Temizlik Personeli Sahip Çıkıyor 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Buca sokaklarını temizlemeye devam ederken, sokak hayvanlarıyla ilgilenmeyi sürdüreceğini belirten Recep Çelik, “İşi devralıyorum, işimi tamamladıktan sonra da hayvanlarla ilgileniyorum. Buraya geldiğim zaman direkt beni gördüklerinde ses tonumdan ya da kokumdan tanıyorlar. Peşime takılıyorlar, beraber mıntıka temizliği yapıyoruz. Karnı acıktığı zaman yemeğini ve suyunu veriyorum, masajını yapıyorum. Benden ayrılmıyorlar, akşama kadar benimle dolaşıyor, paydos ettiğimde “Hadi gidin yerinize” dediğim zaman yerlerine gidiyorlar. Bu hayvanların insanları ne kadar çok sevdiğinin bir örneğidir. İnsanlar da tüm hayvanlara sevgi göstersinler. Yemeklerini çöpe atmasınlar, hayvanları beslesinler” diye konuştu.

Bucanın Sokak Hayvanlarına Engelli Temizlik Personeli Sahip Çıkıyor 2

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş Hayvanlara Ev Sahipliği Yapan Orman Tehdit Altında 1

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş “Hayvanlara Ev Sahipliği Yapan Orman Tehdit Altında”

oyuncaöç

Oyuncak Satarak, Sokak Hayvanlarını Besliyor