in

Buca Belediyesi’nden Sahiplendirme Kampanyası

Buca Belediyesi, çocuklara karne hediyesi olarak evcil hayvan alınması yerine, bilinçli olarak sahiplenilmesi için ‘Satın alma sahiplen’ kampanyasıyla farkındalık çalışması yürütecek.

Buca Belediyesi ve Ege Fikir Ortaklığı Derneği (EFODER) işbirliğiyle gerçekleştirilecek ‘Satın alma sahiplen’ kampanyasında vatandaşların, yılbaşı, doğum günü, karne günü ve evlilik yıl dönümü gibi özel günlerde, sevdiklerine hediye almak için petshoplara akın edilmesine ve hayvanların bir mal gibi alınıp satılmasına karşı bilinçlendirilmesi hedefleniyor.

Okulların yaz tatiline girmesinden önce, 12 Haziran Çarşamba günü, Buca Belediyesi’nin Tınaztepe mevkiinde hizmet veren Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ndeki Pet Kafe’de gerçekleşecek etkinlikte, hayvansever miniklere patili karne verilecek. Hayvanların hediye olarak mağdur edilmesi yerine hayvan sahiplenmenin bilinci ve önemi hakkında bilgilendirme yapılacak. Etkinliğin ardından hayvan sahiplenmeye gönüllü olan ailelere Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ndeki sokak hayvanları verilecek.

buca belediyesi sahiplendirme kampanyasi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

‘Hayvanlar oyuncak değildir’

Kampanya hakkında konuşan Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, çocuklarına karne hediyesi olarak hayvan hediye etmeyi düşünen ailelere seslendi. Veterinerlik Müdürlüğü’nün var gücüyle talepleri karşılamaya çalıştığını ifade eden Başkan Kılıç, “Şimdiye kadar yüzlerce sokak hayvanını sizlerin desteğiyle sahiplendirdik. Bu hayvanlarımızın büyük bir bölümü maalesef petshoplardan alınıp sokağa atılan hayvanlardan oluşuyor. Şunu unutmamamız gerekiyor; hayvanlar oyuncak değildir, mal değildir. Hayvan sahiplenmek ciddi bir sorumluluktur. Kampanyamızla bu bilincin küçük yaşlardan yerleşmesi ve bu güzel dostluğun tohumlarının temelden atılmasını sağlayacağız. Tüm velilerimizi çocuklarıyla el ele etkinliğimize davet ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

disi kedi isimleri

Birbirinden Güzel 100 Dişi Kedi İsmi

Domuz Öldürmesi ile Ün Kazanan Şahıs Domuz Avı Sırasında Öldüöç

Domuz Öldürmesi ile Ün Kazanan Şahıs Domuz Avı Sırasında Öldü