in

Bu Yuvalar Onların Ellerinden Çıktı

Eskişehir’de yaşayan Down sendromlu çocuklar bir araya gelerek sokak hayvanları için sevgi sıcaklığında birçok yuva inşa etti.

down-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Eskişehir Rotarakt Kulübü, Tepebaşı Belediyesi ile ortaklaşa yürüttüğü “Edirne’den Kars’a Tıpkı Sizin Gibiyiz +1 Farkla” projesi kapsamında kış aylarında sokak hayvanlarının, özellikle kedilerin faydalanabileceği küçük yuvaları down sendromlu çocuklarla birlikte üretti. Tepebaşı Belediyesi tarafından zihinsel engelli bireylerin toplumla bütünleşmesinin amaçlandığı Gökkuşağı Kafe’nin katılımcılarından olan çocuklar, “hayvanlar üşümesin” diyerek kedi-köpek evleri çalışmalarına da ortak oldu.

down-ajanimo2

Konuyla ilgili bilgi veren Eskişehir Rotarakt Kulübü Dönem Başkanı Derya Gördüren, sokak hayvanlarına faydalı olmak için kedi-köpek evleri yaptıklarını kaydetti. Gördüren, “Amacımız, hem sokak hayvanlarına destek olabilmek hem de buradaki down sendromlu arkadaşlarımızla yeniden görüşebilmekti. Daha önce de Tepebaşı Belediyesi ile yürüttüğümüz bir proje vardı. Bu etkinliğimiz de aslında onun başlığı altında diyebiliriz. ‘Edirne’den Kars’a Tıpkı Sizin Gibiyiz +1 Farkla’ projesi ile burada bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bu proje ile down sendromlu arkadaşlarımızın da bizlerle aynı şeyi yapabileceklerini göstermek istedik” dedi.

Tepebaşı Belediyesi Gökkuşağı Kafe’de çalışan Hatice ise, “Hayvanlara kedi evi yapıyoruz. Kışın üşümesinler diye onlara ev yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedi Nanesi Hakkında Bilmedikleriniz Ajanimo 3 1

Kedi Nanesi Hakkında Bilmedikleriniz

Dendropsophus ozzyi Ajanimo 3 1

Hayvanlar Gibi Ünlü İsimler