in ,

‘Bu Yıl Sevgililer Günü Bütçenizi Sokak Hayvanları için Harcayın’

Veteriner Hekimler Birliği’nin önerisi, bu yıl 14 Şubat’ın hayvan sevgisi temasıyla geçmesi. Birlik, sevgililerin harcamalarını sahipsiz hayvanlar için yapmasını istiyor…

Sevgililer Günü yaklaşırken, hediye arayışından yorulanlara Veteriner Hekimler Birliği’nin farklı bir önerisi var. Bu özel günde Türkiye’de hayvan sevgisinin öne çıkarılmasını talep eden birlik, hediye bütçelerinin de barınaklardaki hayvanlar için kullanılmasını öneriyor.

IMG 2314

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Milliyet’ten Çiğdem Yılmaz’ın haberine göre Veteriner Hekimler Birliği Başkanı Talat Gözet’in çağrısı şöyle: “Hep biz batıyı örnek alıyoruz, gelin bu sefer biz örnek olalım ve yeni bir gelenek başlatalım. Hayvan sevgisi insanı iyileştirir, kötü durumlara güzel bakmanızı sağlar, aynı zamanda da insan sevgimizi pekiştirir. Onlar insanlara iyi birer dosttur, yol arkadaşıdır. Gelin bu bütçeyle ilimizde, ilçemizde ve semtimizde bulunan hayvan barınaklarına destek olalım. Eşlerimizle ve sevdiklerimizle birlikte barınakları ziyaret edelim. Oradaki hayvanlara bir kutu mama, bir kutu süt alalım. Ya da sokakta gördüğümüz sevimli bir dostumuza sevgimizi gösterelim. Hatta imkânınız varsa gerek barınaklardan gerekse temin edebileceğiniz bir yerden bir evcil hayvan sahiplenin.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekir Çoşkun Kendi Hastalığını Unuttu Köpeği Postal için Üzülüyoröç

Bekir Çoşkun Kendi Hastalığını Unuttu, Köpeği Postal için Üzülüyor

Ankara Nata Vegaö

Bakanlık: Serval Kedisinin AVM’de ‘Sergilenmesi’ Mevzuata Uygun!