in

Bu Sergide Dünyaya Hayvanların Gözünden Bakıyorsunuz

Eskişehir’deki bir alışveriş merkezinde düzenlenen ‘Hayvanların Gözünden Dünya’ adlı sergide, 6 farklı hayvanın gözünden dünyanın nasıl göründüğü kurulan simülatörlerden ziyaretçilere izletildi.

Tepebaşı ilçesi Eskibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi’ndeki bir alışveriş merkezinde, ‘Hayvanların Gözünden Dünya‘ adlı sergi açıldı. İlgi gören sergide ziyaretçiler, alışveriş merkezinde kurulan 6 farklı simülatöre bakarak, kedi, köpek, at, arı, kuş ve balıkların nasıl gördüklerini izledi.

hayvanlarin gozunden dunya 4794 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sergiyi düzenleyen ajansın sahibi Iraz Gökçe, daha önce Ankara ve İstanbul’da da aynı sergiyi açtıklarını belirtti. 3’üncü il olarak Eskişehir’e geldiklerini ve serginin 10 Nisan’a kadar ziyaretçilere açık tutulacağını kaydeden Gökçe, şöyle konuştu:

hayvanlarin gozunden dunya 4794 dhaphoto2

“Sergimizde vatandaşlara, 6 farklı hayvanın gözünden deneyimleme imkanı sunuyoruz. Kedi, köpek, arı, kartal, balık ve atın gözünden dünyayı nasıl gördüklerini deneyerek görmüş oluyorlar. Bu sergiyi bilimsel bir ekiple, Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’ndeki hocalarımızın danışmanlığı ile hazırladık. Sergimiz bilimsel verilere dayanıyor. Hayvanların renkleri, hareketleri, algılamaları tamamen hocaların bize verdiği bilgiler doğrultusunda hazırlandı. Sergimizi genişletmeyi düşünüyoruz. Farklı hayvanların dünyayı nasıl gördüklerine dair yeni hayvanları sergimize ilave etmek istiyoruz.”

hayvanlarin gozunden dunya 4794 dhaphoto3

hayvanlarin gozunden dunya 4794 dhaphoto4

hayvanlarin gozunden dunya 4794 dhaphoto5

hayvanlarin gozunden dunya 4794 dhaphoto12

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Urlada Deniz Patlıcanı Operasyonuöç

Urla’da Deniz Patlıcanı Operasyonu

Süheyda Tuğbayöç

Balçova Emniyet Müdürlüğü Barınaktan Köpek Sahiplendi