in

Bu Leylekler 6 Yıldır Aynı Elektrik Direğine Yuva Yapıyorlar

Bartın’ın Tabanözü köyündeki elektrik direğine 6 yıldır yuva yapan leylekler köylülerin sevgisi ve koruması altında yavrularını büyütüyor.

Bartın’a bağlı Tabanözü köyü Emirler Mahallesi’ndeki elektrik direğine her yıl yuva yapan leylekler köylülerin ilgisini görüyor. 6 yıldır her baharda aynı elektrik direğine yuva yapan leylekler burada yavrularını yetiştirdikten sonra göç ediyor.

leylek 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Leyleklerin yuva yaptığı elektrik direğinin bulunduğu bahçenin sahibi olan ve evi de bu bahçenin hemen yanında olan Emir Öztoprak, leyleklerin artık ailelerinden biri gibi olduğunu, gelmediklerinde yollarını gözlemeye başladıklarını söyledi.

leylek 1


Leyleklerin yavrularını büyüttükten sonra tekrar göç ettiğini belirten Öztoprak, “Bunlar 6 yıldır buraya geliyorlar. Biz bunlar gelmediği zamanda yoluna bakıyoruz. Bu sene Nisan’ın 13’ünde geldiler. Ağustos’un 15’inde buradan gidiyorlar yavrular büyüdüğü zaman. Camdan doğru bakıyoruz. Buralardan bakıyoruz. Sık sık bakıp kontrol ediyoruz. Zaten yavruları kesin kez bırakmıyorlar. Biri gidiyor biri geliyor. Biri yem buluyor öğütüp yavruya veriyor ondan sonra diğeri geliyor” dedi.

leylek 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bariyerlerde Asili Kalan Esegin Imdadina Suruculer Kostu

Bariyerlerde Asılı Kalan Eşeğin İmdadına Sürücüler Koştu

Deniz Kaplumbagalari icin Protokol Imzalandi 1

Deniz Kaplumbağaları için Protokol İmzalandı