in ,

Bu Köpek Bu Hale Gelene Kadar Hiç mi Kimse Görmedi?

Kocaeli’nin Kartepe ilçesindeki petrol istasyonunun çevre tellerine sıkışan ve durumu kötü olan bir doberman bulundu. Memeler sarkmış, bitkin ve kötü durumda. Belli ki üretimde kullanılmış. İşleri bitince de bir kenara atılmış. Peki bu hayvan bu hale gelene kadar hiç mi kimse görmedi!

Bir köpeği ihbar edip yerinden yurdundan etmekte üstümüze yok. Ancak yardıma ihtiyacı olan bir insan ya da köpek söz konusu olduğunda kör, sağır ve dilsiz oluruz bir anda. Keza belediyeler de aynı şekilde. Kişiliğinin sağlıksız boyutunda yaşayan her insanın ihbarı ile semtin sakini köpekleri toplayıp dağlara taşlara atan belediyeler; bir kedi, köpek ya da yaralı başka bir hayvan için yardım istendiğinde bekle ki gelsinler. Kötülük yapmak için tam gaz direksiyona sarılan belediyelerin veteriner ekipleri söz konusu iyilikse geri vites yapar, bir anda ulaşılmaz olurlar. Telefonlar çekmez sanki dünyanın en uzun tüneline girmiş gibiler. Bu köpek bir doberman… Görüntüsünden anlaşıldığı kadarıyla kişiliğinin sağlıksız boyutuna düşmüş, düşük bilinç düzleminde var olmaya çalışan profiller sömürülene kadar üretim için kullanılmış, sonra da bir kenara atılmış. Yavru köpek üretiminde kullanılan pek çok köpek gibi senede 3 kez doğuma mecbur bırakılmış artık verim alınmayacağı içinde terk edilmiş bir can gibi… Memeler o kadar sarkmış ki, belli ki son doğumunu da yapmış, yavrular satılmış o da sokağa atılmış… “Bizde hayvan seviyoruz” diyen ve satıcı ile aynı düşük bilinç düzleminde var olan yavru köpek sevicilerinin de bu tablodaki payı üreticiden çok daha fazla. Talep yoksa arz olabilir mi? Özdeki sevgi, saygı ve değerden yoksun olduğu için kendine sevgi ve saygı duymayan, kendini değersiz bulduğu için de parayla değer bulmaya çalışan bu profillerin başka bir canı sevmesi, yaşam hakkına saygı duyması ve değerini bilmesi mümkün mü?

Bu Kopek Bu Hale Gelene Kadar Hic mi Kimse Gormedi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bu halde olduğun için sen değil insanlık utansın!

Bu köpek bu halde Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Ertuğrul Gazi Mahallesi Şehitler Caddesi üzerindeki petrol istasyonunda bulunmuş. Fatih Baydemir isimli vatandaş petrolde aracını yıkarken, doberman cinsi bu köpeğin petrolü çevreleyen tellerin arasında sıkıştığını fark ediyor. Hemen köpeğin yanına giden vatandaşlar, köpeği kendi imkanları ile çıkarmaya çalışıyor ancak başarılı olamıyorlar. Fatih Baydemir, “Köpeğin ağzını tellere sıkıştırdığını gördüm. İtfaiyeyi aradım ve itfaiye ekipleri ile birlikte köpeği tellerden çıkardık. Yemek aldım yemedi ama su ile bir şeyler yapmaya çalıştım” dedi.

Petrol Istasyonunun Tellerine Sikisan Kopegin Yardimina Itfaiye Ekipleri Kostu 1

Tellerden Kurtarılan Köpek Tedavi İçin Kandıra Hayvan Barınağına Götürülüyor

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri -ki söylemeden geçemeyeceğim, bu ülkenin en iyi çalışan kurumudur itfaiye teşkilatı- yaptıkları çalışma ile köpeği tellerin arasından çıkarıyor. Aç, susuz ve bitkin olan köpeğe ciğer ve su veren vatandaşlar daha sonra köpeği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teslim ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ayakta durmakta bile zorluk çeken köpeği tedavi etmek amacıyla Kandıra Geçici Bakımevi’ne götürüyor.

Bu Kopek Bu Hale Gelene Kadar Hic mi Kimse Gormedi ajanimo 2

Kandıra Geçici Hayvan Bakımevinde Bu Köpeği Tedavi Edecek İmkanlar Var mı?

Adından anladığım, buranın geçici bir bakımevi olduğu. Bu haldeki bir köpeğin geçici bakımevine değil tedavi görebileceği tam teşekküllü bir hayvan hastanesine ihtiyacı var. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a sormak istiyorum, Kandıra Geçici Bakımevi’nde bu haldeki köpeği tedavi edecek imkanlarınız var mı? Bu köpeğin durumu nedir, tahlil sonuçları ne diyor? Hekimlerinizin bu konudaki görüşü nedir? Eğer geçici bakımevinizde bu köpeği tedavi edecek imkanlar yoksa, belediye veteriner ekipleri neden o köpeği Kandıra Geçici Bakımevi’ne tedavi için götürdüklerini ifade ediyor? Yaşam hakkına ve devlete saygı duyan vatandaşın, o köpeğin devletin şefkati ile sarıp sarmalandığını düşünmesi mi isteniyor?

Bu Kopek Bu Hale Gelene Kadar Hic mi Kimse Gormedi ajanimo 3

Genel olarak yerel yönetimlere seçilen kişiler “insan türcüsü” profillerden oluştukları için hayvanlara hizmet anlayışından yoksundurlar. Buna Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul’da dahildir. Belediye başkanı olarak seçtiğimiz kişiler “İnsan türcüsü” olduklarından, benzer profildeki kişilerle çalışırlar ve “baskın tür” olma refleksi ile diğer hayvan türlerini yok etme eğilimindedirler. Elbette istisna belediye başkanları ve belediyeler de var. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu istisna belediyelerden biri midir? Din eksenli bir partinin adayı olarak seçilen ve referans noktası din olan bir vekilin hizmet ettiği Kocaeli’nde hayvanlara İslam Devletinin 4 halifesinden biri olan Hz. Ömer’in (r.a.) adaletiyle mi hizmet ediliyor? “Dağlara buğdaylar serpin müslüman ülkede kuşlar aç demesinler” diyen Hz.Ömer (r.a.) gibi dağlara buğdaylar mı serpiliyor yoksa kişiliğinin sağlıksız boyutuna düşmüş düşük bilinç düzleminde var olmaya çalışan insanın vereceğe bir oya tamah edilip dağlara, ormanlara kediler köpekler mi atılıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Iki Duvar Arasina Sikisan Yavru Kopekler Kurtarildi

İki Duvar Arasına Sıkışan Yavru Köpekler Kurtarıldı

Kedili Kitaplarin Buyulu Dunyasina Girmeye Hazir Olun 5

Kedilerin İnsandan Daha Gizemli Olduğunu Anlatan 10 Kitap