in

Bu Konser Parayla Değil Mamayla

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde öğrenci olan İrem Ergen, sokak hayvanları için örnek projeye imza attı. Proje kapsamında sokak hayvanlarına destek için düzenlenen konsere gelen izleyiciler içeri parayla değil, kedi veya köpek mamaları alarak girebildi.

Bu Konser Parayla değil Mamayla-Ajanimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde öğrenci olan İrem Ergen, sokak hayvanları için örnek projeye imza attı. Proje kapsamında sokak hayvanlarına destek için düzenlenen konsere gelen izleyiciler içeri parayla değil, kedi veya köpek mamaları alarak girdi. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) İğne Deliği Gençlik Merkezi Gönüllü Üyesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği 3’üncü sınıf öğrencisi 22 yaşındaki İrem Ergen, sokak hayvanları için örnek proje düzenledi.

Bu Konser Parayla değil Mamayla-ajanimo-2

Projeyi Atakum Genç Bank’a sunarak kabul ettiren Ergen sayesinde, bir alışveriş merkezindeki Hayal Kahvesi’nde Piiz Müzik gruplarının düzenlediği konsere gelenler, ellerindeki kedi veya köpek mamaları dolu poşetleri kapıda görevlilere teslim ettikten sonra konsere alındı. Konsere gelenler Piiz müzik grubunun söylediği şarkılarla eğlendi. Konser sonuna kadar toplam 1 ton 5 kilogramlık mama toplandı. Konsere mamalarla gelen öğrenciler ve müzikseverler, projeyi çok beğendiklerini ve desteklediklerini söyledi. Hayvanların bu soğuk günlerde insanlardan daha çok bakıma ihtiyacı olduğunu belirten Hayal Kahvesinin Yöneticisi Ali Alver, projeye yerlerini açarak destek olmaya çalıştıklarını söyledi.Bu Konser Parayla değil Mamayla-ajanimo-3

Ergen, “Daha önce arkadaşlarımız ile birlikte bir proje yazdık, Genç Banka sunduk ve kabul edildi. Bugün bir konser düzenledik. Sloganımızda olduğu gibi Konserimiz parayla değil mamayla. Şuanda toplanan miktar çok güzel. İnsanlarda sadece farkındalık oluşturmadık, aynı zamanda hayvanlarımıza mama toplamış olduk. Mamalarımızı Çatalarmut mevkiindeki hayvan barınağına götüreceğiz. Şuanda 1 ton 5 kilogram mama toplandı. Ayrıca il dışından gelecek olan mamalarımız var. Yarın veya diğer günlerde de gelecek olan mamalarımız olacak” açıklamasıyla mutluluğunu dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kiraz zafer ajanimo 1 1

Hukuk Zaferi Köpek Kiraz’ın

Önce İnsan Sonra Bir Hayvanın İnsanı Olun Ajanimo 1 1

Önce İnsan, Sonra Bir Hayvanın İnsanı Olun!