in

Bu Görsele Gizlenen Hayvanlardan Birini, Diğerlerine Göre Daha İyi Görüyoruz

Japon bilim insanları, insanların 4 farklı kareden oluşan bu fotoğrafa gizlenmiş hayvanlar arasından bir tanesini daha iyi gördüklerini söylüyorlar.

Aşağıdaki fotoğraflarda siz ne görüyorsunuz? Japon bilim insanları, aşağıdaki 4 karede 4 farklı hayvanın olduğunu ve insanların içlerindeki özellikle bir tanesini, diğerlerine göre daha net seçebildiğini söylüyorlar.

82ebb505cfb0260e863cdb0fb611008605a32dde

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sol üstten saat yönünde başlayacak şekilde karelerde sırasıyla kuş, yılan, kedi ve balık bulunuyor. Bilim insanlarına göre insanlar, bu dört hayvan arasından yılanın diğerlerine daha net görüldüğünü söylüyorlar. Bunun sebebine değinmeden önce bir de aşağıdaki fotoğrafları bir inceleyin. Bakalım kaçıncı adımda gizlenmiş olan hayvanı fark edebileceksiniz.

kus

kedi

balik

yilan

Araştırmaya göre denekler, yılanı 7. adımdan itibaren %80 doğruluk payıyla tespit etmeyi başarmışlar. Diğer hayvanların doğru tespit edilebilmesi içinse 9. ve 10. adıma kadar ilerlemek zorunda kalmışlar.

Peki Neden Kuş, Balık ya da Kedi Değil de Yılan?

Bunun tarihi, primatlardan önceki atalarımıza kadar uzanıyor. Atalarımızın doğada karşılaştıkları ilk tehlikeli gördükleri hayvan yılanlarmış ve görsel sistemleri de bu alanda oldukça duyarlı olmuş ve aynı duyarlılık, günümüze kadar da devam ediyor.

Kaynak: webtekno

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sahinon1

Yaralı Şahine Yardım Eli

yangın1on

Yine Sokak Hayvanlarının Canına Kastedildi