in

Bu Da Oldu! Hayvanat Bahçesinden Geyik Kaçırıp, Yediler!

Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde bir fabrikaya ait hayvanat bahçesinde bulunan geyiği gece saatlerinde kafesinden kaçırıp silahla öldüren 2 kişi tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, olay, Gökçebey ilçesindeki seramik fabrikasına ait hayvanat bahçesinde yaşandı. Hayvanat bahçesinde bulunan alageyik, gece saatlerinde kafesinden çıkarılıp av tüfeği ile vurularak araçla götürüldü. Bakıcıların olayı fark etmesinin ardından jandarma ekiplerine haber verildi. Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca, meydana gelen olayın aydınlatılması ve faillerin yakalanması için başlatılan çalışmalarda JASAT (Jandarma Dedektifleri) ve Gökçebey İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan saha çalışmaları ve teknik takipler neticesinde olayda kullanılan araç ve olayı gerçekleştiren C.A. (57) ve M.B.(48) ekiplerce tespit edildi.

Bu Da Oldu Hayvanat Bahcesinden Geyik Kacirip Yediler 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yakalanan şüpheliler, jandarmadaki ifadelerinde geyiği kaçırdıktan sonra silahla vurarak öldürdükten sonra kesip yediklerini söyledi. Gözaltına alınan 2 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Beycuma M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi.

Bu Da Oldu Hayvanat Bahcesinden Geyik Kacirip Yediler 1

Hayvanat bahçesi denilen hapishanelerin varlığı yetirince korkunçken bir de bir fabrikanın hayvanat bahçesine sahip olması durumu daha korkunçlaştırıyor. Doğada özgürce yaşaması gereken geyikler nasıl bir izin veya ruhsat ile fabrika bahçesinde esir tutuluyor merak konusu… 2021 yılında insanların zevki ve eğlencesi için bir canlının hayvanat bahçesi denilen hapishanelerde tutsak edilmesi kabul edilemez. Hayvan hakkı savuncuları yıllardır hayvanat bahçelerinin kapanması için mücadele ederken bir de merdiven altı bu hayvanat bahçelerinin oluşumu durumu daha da vahim hale getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vekilligi Dusurulen Omer Faruk Gergerlioglunun Hayvan Haklari Icin Vermis Oldugu Mucadele1

Vekilliği Düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun Hayvan Hakları İçin Vermiş Olduğu Mücadele

Kopek Yangini Fark Edince Sahibini Uyandirdi

Köpek, Yangını Fark Edince Sahibini Uyandırdı