in

Brigitte Bardot’dan Kampanya: “Hayvanları seviyorum… Eğer ölüyseler”

Brigitte Bardot kürk kullanımına karşı “Hayvanları seviyorum… Eğer ölüyseler” sloganıyla bir kampanya başlattı.

Son yıllarda hayvan hakları konusundaki girişimleriyle öne çıkan ünlü Fransız oyuncu Brigitte Bardot, kürk kullanımına karşı yürüttüğü mücadeleyi sürdürüyor. Bardot, “Hayvanları seviyorum… Eğer ölüyseler” sloganıyla bir kampanya başlattı.

0022405222

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Salı günü Paris ve çevresindeki kürk kapüşonu kanlar içindeki parka mont giyen bir adamın bulunduğu binlerce afişlere yer verildi.

41937562 401

Brigitte Bardot Vakfı’ndan yapılan açıklamada, afişlerin hayvanların korkunç kaderine dikkat çekme amacı taşıdığı vurgulandı. Yapılan açıklamada Bardot’nun “İnsanlar kürk ve canlı hayvanlar arasında bağlantı kuramadığından” yakındığına dikkat çekildi. 83 yaşındaki Bardot, kampanyayla kendilerini hayvansever addeden, ancak köpeğini dolaştırmaya çıkardığında yapay kürk olduğunu sandığı için bilmeden kürk giyen kişilere ulaşmak istediklerini belirtiyor.

france brigitte bardot

Brigitte Bardot Vakfı “kürkün genellikle, yapay kürkün pahalı olduğu Çin’den geldiğine” dikkat çekiyor ve bu ürünlerde sıklıkla sansar, hatta kedi kürkü kullanıldığını kaydediyor.

Fransız hayvan hakları örgütü Fourrure Torture’un verdiği bilgilere göre dünya çapındaki kürk çiftliklerinde yaklaşık 140 milyon hayvan tutuluyor. Bunlar arasında vizon, tilki, rakun ve tavşan da bulunuyor. Bu hayvanların kürkleri genellikle kapüşonların kenarlarında, montlara dolgu malzemesi olarak ya da eldiven yapımında kullanılıyor.

 

Kaynak: Deutsche Welle Türkçe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Havalimanı Tuvaletinde Köpek Unuttularöç

Havalimanı Tuvaletinde Köpek Unuttular!

Kameralara Adeta Poz Veren 25 Etkileyici Hayvan Fotoğrafıöç

Kameralara Adeta Poz Veren 25 Etkileyici Hayvan Fotoğrafı