in

Brezilya’dan İthal Edilen 27 Bin Hayvanın, Dışkıya Bulanmış Halde Haftalarca Süren Korkunç Yolculuğu

Brezilya’dan İthal Edilen 27 Bin Hayvan, Brezilya’da mahkemenin durdurma kararına ve veterinerin olumsuz raporuna rağmen dışkılarının içinde Türkiye’ye getiriliyor.

Türkiye’ye Brezilya’dan ithal edilen hayvanları getiren gemide hayvanların dışkılarına bulanmış bir halde haftalarca uzun bir yolculuk yaptığı, yolculuk sırasında ölen hayvanların öğütüldüğü bildirildi.

DVR9LdpX0AA80YF

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ölen hayvanların burada öğütüldüğü iddia edildi

Gazeteci Zülâl Kalkandelen twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla Brezilya’dan Türkiye’ye getirilen hayvanlara yaşatılan işkenceyi ortaya çıkardı.

Evrensel’in haberine göre Kalkandelen 2 Aralık’ta Brezilya’nın Santos Limanı’ndan yüklenip kesim için Türkiye’ye getirilen 27 bin sığırın yaptığı korkunç yolculuğun karelerini paylaştı.

Kalkandelen yaptığı paylaşımlarda Brezilya’da veterinerlerin hayvanlara yapılan eziyeti raporladığı ve mahkemenin de ithali yasakladığını belirterek “Brezilya’da federal mahkeme canlı hayvan ticaretinin ülkenin hayvan koruma yasalarına aykırı olduğuna karar vererek bu tür ticareti durdurduğu fakat Brezilya Konsolosluğunun devreye girerek siyasi kararla geminin tekrar yola çıktığı belirtildi. Brezilya Cumhurbaşkanınon hayvancılık endüstrisinin büyük şirketleri ile toplantı yapıp 5 dk içinde mahkemenin kararına rağmen TIR’ları yola çıkardığı belirtiliyor” dedi.

Brezilya'dan İthal Edilen 27 Bin Hayvanın, Dışkıya Bulanmış Halde Haftalarca Süren Korkunç Yolculuğu

Hayvanların bir hafta boyunca bir liman kentindeki gemide tutulduğunu, kent yönetiminin ise gemiye dava açmak istediği belirten Kalkandelen temizlik yapılmadığı için gemideki kokunun kente yayıldığını, dışkı azalsın diye son 2 gündür hayvanlara su verilmediğini bildirdi.

DVRzZndW0AEzQuQ

Kalkandelen Brezilya’da mahkemenin durdurma kararına ve veterinerin olumsuz raporuna karşın Türkiye’ye getirilen 27 bin inek korkunç bir zulme maruz kalmaya devem ettiğini söyledi. Brezilya Mahkemesi canlı hayvan ticaretini durdurma kararında Türkiye’nin yükümlülüklerini de yerine getirmediğini belirtti.

Sheep Ship 3

Kalkandelen son olarak uluslararası hayvan hakları örgütü Animal Australia’nın, Brezilya’dan Türkiye’ye canlı hayvan ithali skandalını yerinde incelemek üzere olay yerine gittiğini ve  araştırmanın çok boyutlu süreceğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 Kedi ve Köpek Ölüsüöç 1

İzmir’de 14 Kedi ve Köpek Ölüsü Bulundu

Kaybolan Köpeği Pascalı Ararken Paylaştığı Duygusal İlanla Tanıdığımız Ercan Ünal Hayatını Kaybettiöç

Kaybolan Köpeği Pascal’ı Ararken Paylaştığı Duygusal İlanla Tanıdığımız Ercan Ünal Hayatını Kaybetti