in

Brezilya Açık’ın Yeni Top Toplayıcıları: Barınak Köpekleri

Brezilya Açık geçen seneden itibaren dikkat çeken bir uygulamayla sahipsiz köpekleri sahiplenerek, top toplayıcı olarak yetiştiriyor.

Brezilya Açık geçen sene başlattığı uygulamayı 2017’de de sürdürerek top toplayıcı köpekleri turnuvanın simgesi hâline getirmeyi amaçlıyor. Brezilya Açık geçen seneden itibaren dikkat çeken bir uygulamayla sahipsiz köpekleri sahiplenerek, top toplayıcı olarak yetiştiriyor.

top-toplayici-kopekler-3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tenis dünyasında top toplama işini çocukların yapmasına alışkınız. Ancak ATP 250 serisinde yer alan Brezilya Açık geçen seneden itibaren dikkat çeken bir uygulamayla evsiz köpekleri sahiplenerek, top toplayıcı olarak yetiştiriyor.

top-toplayici-kopekler

İlk denemeyi geçen sene yapan yetkililer, bu seneki turnuvanın 4 ve 5 Mart’ta oynanacak yarı final-final müsabakalarının ısınma bölümünde top toplama işini altı köpeğin üstleneceğini açıkladı. Cindy, Nanda, Pretinha, Mia, Arlete ve Ovelha adındaki altı köpeğin görevleri hakkında konuşan turnuva direktörü Madalena Spinazzola,”Kökleri veya yaşlarının ne olduğu fark etmiyor. Sevildiklerinde ve iyi beslendiklerinde harika bir iş ortağı olabiliyorlar. Oynamayı ve yeni şeyler öğrenmeyi çok seviyorlar” diyerek sevimli dostlarının hazır olduklarını belitti.

top-toplayici-kopekler2

 

Kaynak:Eurosport

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

biyokaçakçılıköç

Nadir Görülen Bitki ve Hayvanları Yurtdışına Kaçırıyorlar

tokat balık ölümleri

Tokat Behzat Deresi’nde Balık Ölümleri