in

Boynundaki Cam Kavanozdan Kurtarılmaya Çalışılan ‘Kömür’ Kedi Yakalandı

İskenderun’da boynundaki cam kavanozu çıkartmaya çalışan mahalleliyi 10 gündür peşinden koşturan kedi, şehir dışından çağrılan ve daha önce bakımını üstlendiği kadın tarafından yakalandı.

İskenderun ilçesinde çöp konteynerinin yanında süt içmeye çalışırken boynuna takılı kalan cam kavanozun parçasıyla 10 gündür yaşamını sürdüren kediyi şehir dışından çağrılan vatandaş yakaladı.

boynunda cam kavanoz kedi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İsmet İnönü Mahallesi Şahin Tepesi mevkisinde, mahalleli ve itfaiye ekiplerinin uzun süredir yakalamaya çalıştığı “Kömür” adı verilen kedinin kurtarılması için şehir dışında bulunan Hatice Yetiş (24) çağrıldı.

0x0 gunlerdir boynundaki kavanozla yasayan kedi sonunda kurtarildi 1564604543134

Mahalleye gelen Yetiş, bir süre kendisiyle vakit geçiren boynunda cam kavanoz bulunan kedinin yanına yaklaşmasıyla üzerine çamaşır sepeti kapatarak yakaladı. Kedi, Hatay Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin boynundaki cam kavanozu çıkarmasının ardından doğaya bırakıldı.

0x0 gunlerdir boynundaki kavanozla yasayan kedi sonunda kurtarildi 1564604544414

Konuyla ilgili AA muhabirine açıklamada bulunan Yetiş, kediye daha önce bakıp, beslediğini söyledi.

Yanına çağırdığı kediye mama verdikten sonra çamaşır sepetini kedinin üzerine kapattığını anlatan Yetiş, durumu yetkililere bildirdiğini kaydetti. Mahalle sakinlerinden Sevgi Gönüleri ise ilk olarak 10 gün önce kediyi çöp kenarında fark ettiğini, daha sonra yakalamak için uzun uğraşlar verdiklerini vurguladı.

0x0 gunlerdir boynundaki kavanozla yasayan kedi sonunda kurtarildi 1564604542151

Gönüleri, uzun süre yakalamayınca durumu ilgililere aktardıklarını kaydetti. İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara da kediyi ilk olarak sosyal medya hesabından duyurduğunu belirtti.

Daha sonra dernek olarak gerekli girişimlerde bulunduklarını aktaran Kara, yakalandığı için mutlu olduklarını ifade etti.

0x0 gunlerdir boynundaki kavanozla yasayan kedi sonunda kurtarildi 1564604550231

Yakalamak için mangal bile yakılmıştı

Bir türlü yakalayamayan kedi için, kokusuna gelebileceği düşüncesiyle mangal bile yakılmıştı. Mahalle sakinleri, evlerinden getirdikleri et ve tavuk parçalarını pişirirken, mahalledeki bütün kediler mangalın başına toplanmış ancak kurtarılmaya çalışılan kedi gelmemişti. Pişen etleri de mahallenin kedilerine dağıtmışlardı.

0x0 gunlerdir boynundaki kavanozla yasayan kedi sonunda kurtarildi 1564604546821

Mangal yöntemi işe yaramayınca veterinerin bayıltıcı iğne kullanmasına karar verilmişti. Ölebileceği düşüncesiyle bu yöntemden de vazgeçilmesi üzerine kurulan kapanla kedi yakalanmaya çalışılmıştı. Kavanoz parçasıyla 10 gündür yaşamını sürdürmeye çalışan kedi, kurulan kapana da düşmemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diyarbakır Belediyesi’nden Köpek Ölümleri için Açıklama Boğuşurken Birbirlerini Öldürdüleröç

Diyarbakır Belediyesi’nden Köpek Ölümleri için Açıklama: Boğuşurken Birbirlerini Öldürdüler

Başı Plastik Bidona Sıkışan Köpeği Jandarma Kurtardıöç

Başı Plastik Bidona Sıkışan Köpeği Jandarma Kurtardı