in

Bostancı’da Ortadan Kaybolan Kedi Bulundu

Bostancı’da yaşadığı sokakta bazı esnaflar tarafından istenmeyen kedi, geçtiğimiz hafta ortadan kaybolmuştu. O kedicik yeni yuvasında bulundu.

Bostancı Vükela Caddesi‘nde yaşayan kedi geçtiğimiz hafta ortadan kaybolmuştu. Karabaş Derneği Başkanı ve İBB Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Tolga Akyıldız, ortadan kaybolan kediyi aramaya başlamıştı. Daha önce bazı esnaflar tarafından tekmelendiğine şahit olan kediyi bulmak için esnafı tek tek ziyaret eden Akyıldız,  bir sandviç dükkanının çalışanından kedinin sahiplendirildiğini öğrenmişti. Ancak çalışanın kediyi dükkanlarının çevresinde çok dolaşmasından dolayı sahiplendirdiklerini belirtmesi ve sahiplendirilen kişinin her hangi bir iletişim bilgisinin olmamasından dolayı Akyıldız, kedinin akıbetinden endişe etmiş ve sandviç dükkanından kediyle ilgili detaylı bir açıklama istemişti. Bölgedeki hayvan hakkı savunucuları tarafından boykot edilen dükkan, kediyi kendilerinin de aradığını belirtmişti.

Bostancıda Ortadan Kaybolan Kedi Bulundu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dün sandviç dükkanı kediciği sahiplenen kişiyi açıkladı ve Tolga Akyıldız kediyi yeni yuvasında ziyaret etti. Ümraniye Şerifali Mahallesinde bir kuaför dükkanında çalışan Sinan Bey tarafından sahiplenilen kediciğin adı Charlie koyuldu. Yeni yuvasında oldukça mutlu olan ve çok sevilen Charlie geceyi de dükkanda geçiriyor. Sandviç dükkanında kahvaltı yaparken kedinin yanına gelmesi ile kediyi sahiplenen Sinan Bey, dükkandaki görevlilere bilgi verip kediyi kendi dükkanına götürüyor.

Kedinin yeni yuvasında çok mutlu olduğunu belirten Tolga Akyıldız, konunun bu noktaya gelmesinin sandviç dükkanın tutunduğu tavır ve şube çalışanının üslubu olduğunu belirtiyor. Şube çalışanının “çok sevdiysen evine alsaydın” veya “sahiplendirmek zorunda kaldık” gibi söylemleri nedeniyle tedirgin olduklarını belirten Akyıldız, kediyi yeni yuvasında gördükten sonra içinin rahatladığını belirtti.

Kedinin bulunduğunu sosyal medya hesabından duyuran dükkan sahibi ise hayvan hakkı savunucularını provokatörlük ile suçlayarak konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı.

“Bir kedi dostumuzun, Vükela mağazamızın önünden kaybolması ile ilgili, firmamızın ismi çirkin iddialara karıştırılmıştır.İlk günden beri savunduğumuz üzere kedi dostumuz kaybolmamıştır.

Çirkin iddialara muhatap kalındığı için kedi dostumuzu arama çalışmalarına başlatılmış ve bir çok hayvanseverin yardımıyla kedi dostumuza evini açan şahsa ulaşılmıştır.

Pazar günü mağazamız önünden alan kişi Ataşehir Ali Gür kuaförde çalışan başka bir hayvan dostudur.

8 Aralık Pazar günü kedimiz Sinan Bey tarafından adı Charlie olarak konulmuş ve ailelerinin yeni bir bireyi olmak üzere götürülmüştür.

Sağlıklı ve mutlu olduğunu Sinan Bey tarafından öğrenmiş durumdayız. Bu mutlu haberi paylaşmadan önce emin olmak istedik. Ancak
Bir çok hayvan dostumuz bizimle iş birliği yaptı, bu mutlu haberi bizden önce sizlerle paylaşmamıza vesile oldular.

Bu esnada bir kısım sosyal medya trolleri aleyhimize kabul edilemez hakaret ve suçlamalarda bulundular.Bu hesap sahiplerine karşı hukuki yollara basvurulacağımızı bilmenizi isteriz.
Charlie’nin fotoğrafını paylaşarak asılsız haberlere muhatap kabul etmeyeceğimizi tüm kamuoyuna duyurmak isteriz.”

Bostancı’da Esnaf Tarafından İstenmeyen Kedi Kayıp

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Efsane Formula 1 Pilotundan Mercedese ÇağrıVegan Arabalar Üretinöç

Efsane Formula 1 Pilotundan Mercedes’e Çağrı: ‘Vegan Arabalar Üretin’

100 Yaş Evi Sakinlerinden Sokak Hayvanlarına Mama Kabıöç

100 Yaş Evi Sakinlerinden Sokak Hayvanlarına Mama Kabı