in

Boş Sokakların Keyfini Onlar Çıkardı!

31 ilde hafta sonu için ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından herkes evlerine çekilirken sokaklar hayvanlara kaldı. Antalya’nın Kaş ilçesinde ıssız yoldaki kaplumbağa ağır adımlarla yolun karşısına güvenle geçti.

 

İçişleri Bakanlığınca, korona virüs tedbirleri kapsamında, Cuma gecesinden itibaren 12 Nisan saat 00.00’a kadar 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta il sınırları içerisinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Yasağın geldiği tüm şehirlerde sokaklar bomboş kaldı. 31 ilin sokaklarını sessizlik kapladı.

AW989370 05

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

BOŞ SOKAKLARIN KEYFİNİ ÇIKARDI

İnsanlar evlerine çekilince sokak hayvanları kimsesiz kalmasın diye belediyeler harekete geçti. Özellikle kedi ve köpeklerin bulunduğu noktalara mama ve su kapları bırakıldı ve düzenli olarak kontrol edilmeye başlandı. Kaş Belediyesi Veteriner Hekimliği de sokak hayvanlarına yönelik mama su yardımında bulunuyor.

Kedi ve köpeklerin sokaklarda görülmesi alışılagelmiş bir durumken, Kaş’ın boş sokaklarında insan tehlikesinin olmadığını fark eden bir kaplumbağa adeta gezintiye çıktı. Yakınlarda bulunan ormanlık alandan geldiği tahmin edilen kaplumbağa, ara sokaklarda gezmeye başladı. Objektiflere yansıyan kaplumbağa, sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde eviyle sokaklarda gezen tek canlı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kez Ağaçtan Kedi Değil Tavuk Kurtardılaröç

Bu Kez Ağaçtan Kedi Değil Tavuk Kurtardılar

Yaralı Köpekler Gece Yarısı Alınan Özel İzinlerle İstanbula Götürüldü öç

Yaralı Köpekler Gece Yarısı Alınan Özel İzinlerle İstanbul’a Götürüldü