in

Boş Araziye Bırakılan 40 Yavru Köpeğe Avanos Belediyesi Sahip Çıktı

Nevşehir’e bağlı Sulusaray beldesindeki boş araziye bırakılan 40 yavru köpeğe, Avanos Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi sahip çıktı.

yavru-kopek-avanos-belediyesi-3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Uzman Veteriner Hekim Ahmet Demircioğlu yaptığı açıklamada, Avanos Belediyesi olarak 2014 yılında faaliyete geçen sokak hayvanları barınağında bugüne kadar yüzlerce köpeğin bakım, aşılama ve kısırlaştırma operasyonunun yapıldığını belirterek, “Rehabilitasyon sürecini tamamlayan bütün sokak hayvanlarını, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince doğal yaşamlarına entegre ettik. Kendi başına hayatta kalamayacak 40 yavru köpeği boş bir arazide ölüme terk etmek ne canlıların yaşama hakkına ne de insanlık onuruna yakıştıramayacağımız bir durumdur” dedi.

yavru-kopek-avanos-belediyesi-1

Sulusaray beldesinde köpeklerin arazide ölüme terk edildiği bilgisinin ardından belediye olarak harekete geçtiklerini aktaran Demircioğlu, şunları kaydetti:
“Avanos Belediyesine ait sokak hayvanları barınağı, ilçedeki sahipsiz hayvanlar için yeterli seviyededir. Her belediye kendi sorumluluk alanındaki sokak hayvanlarına sahip çıkmalıdır. Kendine bakamayacak durumda olan canlıların ıssız bir yerde ölüme terk edilmesi kabul edilemez bir durumdur. Bizim yetki alanımızın dışında olmasına rağmen ölüme terk edilen yavru köpeklerin bakımını Avanos Belediyesi olarak üstlendik. İsteyen herkes Avanos Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağını ziyaret ederek, burada bulunan hayvanları görebilir, sahiplenebilir ve yardım edebilir.”

yavru-kopek-avanos-belediyesi-2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alos kedi bursa 3

İngiliz Basını’nın Yeni Gözdesi: Yerli Kedimiz Aloş

gulus hayvan ajanimo 17

Bu Kadar da Mutlu Olunur mu?