in

Bornova Hayvan Sevgisi ‘Aşılıyor’

Bornova Belediyesi, son iki yılda 4229 kedi ve köpeği kısırlaştırıp aşı ve bakımlarını yaparak, hayvanseverlerin talebini yerine getirdi. Hasta ve yaralı olarak, Bornova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü‘ne getirilen 5067 hayvanın tedavisi de gerçekleştirildi.
bornova-hayvan-sevgisi-ajanimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bornova Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik olarak verdiği hizmetlerin kalitesini artırmak için Pınarbaşı’nda Kedi, Köpek Rehabilitasyon Merkezi’ni de hayata geçirdi. Büyükpark içindeki Bornova Belediyesi’ne ait klinikte hayvanseverler tarafından getirilen kedilerin kısırlaştırma işlemi devam ediyor. Merkez, sokak hayvanlarının daha iyi şartlarda tedavi edilmesi ve normale dönmeleri için kullanılıyor. Merkez’e gün içerisinde Belediye ekiplerince getirilen sokak hayvanlarının tedavi ve kısırlaştırma işlemleri de yapılıyor.

bornova-hayvan-sevgisi-ajanimo-2

Sokak hayvanlarına yapılan bakım ve tedavi hizmetlerinin yanı sıra özellikle yaz aylarında sokak hayvanlarının susuz kalmaması için ‘beslenme odakları‘ da Bornova’daki tüm parklarda önemli bir işlev görüyor.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=W8V5omKagVo&feature=youtu.be

Özellikle kış aylarında yiyecek, içecek ve su sıkıntısını yoğun olarak yaşayan sokak hayvanlarına sıcak yuvalar hazırlanıyor. Hazırlanan kulübeler Bornova’nın mahallelerine ve köylerine yerleştiriliyor. Yine sokak kedilerinin sığınıp korunabileceği ‘kedi evleri’ projesi hayata geçirilmeye devam ediyor. Demir bir profil içinde koruma altına alınan kediler iç kısmında mama ve su kapları da konulan evlerde hem soğuklardan korunuyor hem de beslenme ihtiyaçları karşılanıyor. Kedi evlerinin düzenli bakımları ve temizlikleri de Bornova Belediyesi ekipleri tarafından yapılıyor.

bornova-hayvan-sevgisi-ajanimo-3

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila yaptığı açıklamada “Sokak havyanları yaşamlarını sürdürmek için insanların ilgisine ve yardımına muhtaç. Onların aç susuz kalmaması, tedavilerinin yapılması çok önemli. Belediye olarak sokak hayvanlarıyla ilgili tüm sorunları gidermek için pek çok projeyi hayata geçirerek elimizden gelen desteği veriyoruz. Bornova sokak hayvanlarının da evi” diye konuştu.

Kaynak: Doğan Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ayakkabi tasarladilar ajanimo 1

Hayvan Haklarına Dikkat Çekmek için Ayakkabı Tasarladılar

havalimanı ajanimo1

Terapist Patiler Yolcuları Rahatlatıyor