in

Bornova Belediye Başkanı Dört Köpeği Sahiplendi

Bornova Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavileri yapılan can dostları, düzenlenen etkinlikler ve gönüllü hayvanseverler sayesinde sıcak bir yuva bulma şansı buluyor. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila 4 köpeği sahiplenerek bu konuda örnek oldu.

Bornova Belediye Başkanı,Olgun Atila 4 Sokak hayvanını sahiplendi. Bornova Belediyesi özellikle engelli hayvanların sahiplendirilmesi için birçok etkinlik yapıyor. Bornova Belediyesi bir yandan sokak hayvanlarının aşılama ve kısırlaştırma işlemlerine devam ederken diğer yandan da onların sıcak bir yuvaya kavuşması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçe genelinde muhtelif yerlere yerleştirilen köpek kulübeleri ve kedi evleri de sokakta yaşayan hayvanlara geçici barınma imkanı sunuyor. Ayrıca, imkanlar dahilinde sokaktaki hayvanların kötü hava şartlarından korunması için hazırlanan strafor kutular da ihtiyaç olan bölgelere yerleştiriliyor.

bornova

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Satın Alma Sahiplen

Önceki günlerde 4 sokak köpeğini sahiplenen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova’da yaşayan her canlının kutsal olduğunu vurgulayarak hayvan beslemek isteyenlerin para vererek satın almak yerine rehabilitasyon merkezlerinde bulunan ve sıcak bir yuvaya hasret can dostlarını sahiplenmeleri gerektiğini vurguladı. Başkan Atila “Kaza sonucu ya da doğuştan engelli olan hayvanlara rehabilitasyon merkezimizde özenle bakıyoruz. Kanunlar nedeniyle sürekli bir bakım olanağı sağlayamıyoruz. Biz de özellikle sokakta yaşama şansı diğer hayvanlara göre daha az olan engelli can dostlarımızı hayvanseverlerle buluşturmak için çaba saf ediyoruz. Böylece bir taraftan vatandaşlarımıza sevecen bir dost kazandırırken diğer taraftan yardıma muhtaç sokak hayvanlarına da sıcak bir yuva sağlıyoruz” dedi.

Başkan Atila, hayvan sahiplenmek isteyenlerin yaşama şansı daha az olan engelli hayvanları tercih etmelerini tavsiye ederek “Yeni başlattığımız sahiplendirme projesi ile hava koşullarına bağlı olarak haftanın 2 günü Büyük Park’ta hayvanseverleri, rehabilitasyon merkezimizde misafir ettiğimiz can dostlarımızla buluşturuyoruz. Vefalı bir dost isteyen tüm vatandaşlarımızı satın almaya değil sahiplenmeye davet ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: kanalben

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedi ö.ç

Bu Miyava Kulak Verin: Kediler yalnızca güzel havalarda doğurmaz!

dovmeonn

Kedilerin Kedilere Dövme Yaptığı 5 İllüstrasyon